Bilinmeyen Yönleriyle 'Güç, Servet ve Gizemle' Bütünleşmiş Rotschild Ailesi

 > -
Abone ol

1. Rotschild ailesi nasıl doğdu?

Uluslararası finans alanında Rotschild kadar etkili olduğu düşünülen, özel bir aile daha yoktur. Kraları, dükleri, psikoposları çok rahat bir şekilde kullanabilen bu aile hakkında tarih boyunca birçok şey yazılmış, çizilmiştir. 

Ancak bir ailenin sıfırdan dünyanın en etkili 'hanedanlıklarından' birine dönüşmesi, herzaman ilgi çekici bir hikayedir. 

Frankfurtlu bir tüccar olan Anselm Moses Bauer, o dönemlerde rehincilik, tefecilik, antikacılık gbi işlerle ilgileniyordu. Yahudilerin toplum içinde meslek bakımından bazı kısıtlamalara tabii tutulmasından dolayı, kendileriyle bütünleşecek bu mesleğe yöneldiler. 

Mayer Amschel (Rotschild) ise, bu aileyi bir topluluk haline getirerek fark yaratmıştır. Salgın bir hastalık yüzünden tüm ailesini kaybeden Mayer Amschel, 13 yaşından beri tek başına ayaklarının üstünde durur. Bir bankada işe girer, kısa süre içinde terfi alır, babasının rehin dükkanının üzerindeki katta eşi ile yaşar.

Beş oğlu olur. Mayer Amschel, iş kollarını beş oğlu arasında nasıl dağıtacağını onlar henüz çocukken düşünmüştür. Ailenin kuralları da bu dönemde şekillenir. Anlam olarak Rotschild, 'kızıl kalkan' anlamına gelir.

2. Rotschild ailesinin başına talih kuşu konuyor

Avrupada o dönem, savaşlarda kiralık askerler çok yaygındır. Prens 4. Wilhelm'in yanında çalışan Mayer Amschel, işin muhasebesi ile ilgileniyordu. Taksitlendirme, faiz hesabı ve görüşmeler onun tarafından yapılıyordu. Birgün Prens ülkeden kaçtı ve kaçarken o dönem tam $ 3.000.000 parayı ona emanet etti.

Rivayete göre paralar fıçıların içine gizlenmişti ve Napoleon askerleri bunu fark edemedi. O paranın sonradan Prens'e iade edildiği söylentisi de mevcuttur ancak kesin durum bilinmemektedir.

3. Amschel Mayer Bauer Rotschild'le birlikte güçlenmeye başlayan aile, yüksek sosyeteye giriyor

Prens'in bıraktığı $ 3.000.000, Amschel tarafından çocuklarına paylaştırılmıştır. Kızlarına ise az bir miktarını vermiştir. Kendisi, kadın erkek eşitlği düşüncesine sahip olmayan birisiydi, kadınların tek misyonu politik evlilikler yapmaktı, ilerleyen dönemde ise 'aile için evlilik', ailenin sermayesini ve gizliliğini korumak adına sık sık gerçekleşecekti. 

Amschel Mayer Rotschild, oğullarını Avrupanın beş büyük başkentine gönderdi. O dönem iletişim bu kadar kolay olmadığı için, ani gelişen olaylarda en kısa süre içinde irtibatta oluyorlar ve ona göre pozisyon alıyorlardı.

4. Ailenin kuralları

Rotschild ailesinin kuralları şu şekildedir, 

1-) Ailenin en büyük erkeği servetin ve ailenin lideri olacaktır.

2-) Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.

3-) Aile servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için bu aileyi 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.

4-) Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons  çatısı altında toplanmış ve Londra’dadır.

5. Birleşmiş Milletler: Tek dünya fikri

Bazı insanlar, 20. yüzyılın başlarında 'medeniyetin sonu geldi' görüşünü savunuyorlardı. İngiliz yazar Wells de bunlardan biriydi. Tek dünya devleti felsefesine paralel bir 'Milletler Cemiyeti' düşüncesi oluşuyordu. Rotschild ailesi bu fikri çok beğenmişti, 'bir dünya devletinin' kaçınılmaz olduğunu düşünüyorlardı.

6. Savaşlar...

Savaşları finanse etmek, şüphesiz yalnızca 'korkunç bir sermaye' ile mümkündür. Rotschild ailesinde ise bu kudret vardı, henüz Prens'in efendisiyken Avrupa asker kiralama piyasasını çok iyi öğrenen aile, ülkeler arasındaki ilişkileri sıkı bir şekilde takip etti, bazense yönlendirdi. 

Rotschild tarafından finanse edildiği iddia edilen savaşlar şu şekildedir;

Napoleon ile İngiltere arasındaki Waterloo Savaşı'nda iki taraf da yüksek faizle finanse edildi. 

Kırım Savaşı için Osmanlı'ya 600.000 sterlin verildi. (Aynı zamanda Osmanlı'ya dış borç veren ilk aile)

Adolf Hitler'in güçlenmesi ve silanlanmasına yardım edildi.

1918 Bolşevik İhtilali sonrasında Çar'ın idamının ardından isyancılarla ilk görüşme yapılarak, Hazar petrolleri için anlaşma yapıldı.

Rus-Japon Savaşı için zemin hazırlandı, o dönem bir gazeteci şöyle yazıyordu, 'Rusya savaşmak istemiyor, Japonya da savaşmak istemiyor. Öyleyse neden bu savaş gerçekleşiyor?'

Afrika'da birçok savaş ve devrim sonucunda bir milyon kişi hayatını kaybetmiştir, bu yaşananların arkasındaki en önemli sebep yeraltı zenginliğidir. Rotschild ailesinin, dünyadaki yer altı kaynaklarının % 40'ına sahip olduğu iddia ediliyor.

7. Borsa oyunu: Spekülasyonla bir gecede kazanılan milyarlar

İngiltere-Prusya ittifakı ile Fransa arasında gerçekleşen Waterloo Savaşı'nda iki tarafın da yüksek faizlee Rotschild tarafından finanse edildiğini yazmıştık, ancak bu savaşın bir başka özelliği de ailenin insanları yanlış yönlendirerek borsa üzerinden inanılmaz bir kar elde etmesidir. 

O dönemde, savaşları takip etme imtiyazı Yahudilere verilmiştir, Rotschildler ise, Avrupanın beş büyük kentinde ciddi bir nüfuz edindiği için iletişimleri kolay olmaktadır. 

Rotschild'ı takip edenler ters köşe oluyor

Borsada Waterloo Savaşı esnasında, büyük spekülatörler Rotschild'lerin hareketlerini takip etmektedirler. Bunun bilincinde olan aile, ellerindeki tüm hisseleri satmaya başlar. Bu da, savaşı Napoleon'un kazandığına yorulur ve herkes tüm hisselerini satar, bu esnada hisse fiyatları da dibe inmektedir. 

Rotschild, el altından düşük fiyatlı tüm hisseleri toplar, savaşı İngiltere kazanmıştır. Ellerindeki kağıtların değeri, kat be kat yukarı çıkacaktır.

8. Para hanedanlığı

Prens'ten kalan 3 milyon dolar, günümüzde nasıl 'trilyon dolar'lara ulaştı?

Ailenin servetini ciddi biçimde artıran, 'borsa oyunu'nun arkasındaki kişi Nathan Rotschild, aile servetini 5 yılda 3 milyon dolardan 7 milyar dolara çıkarmıştır. Bundan dolayı bir finansal deha kabul edilir.

Sonraki dönemlerde de yüksek faizli borçlar, her başkentteki yapılanma sebebiyle değişen olaylara göre yapılan ticaretler serveti artırarak götürmüştür.

Toplam servet, 1937'de ABD GSMH'sinin 2 katı

1937 yılında ABD başkanı Roosevelt'in mağlubiyetiyle borsadan yine ciddi anlamda para kazanmış ailenin serveti 500 milyar dolara, yani ABD toplam GSMH'sinin 2 katına çıkmıştır.

Günümzde ise tahminler 3 trilyon dolar civarındadır. Tahmin diyoruz, zira aile kuralı bu işin gizli yapılmasını, piyasaya çeşitli paravan firmalarca inilmesini öğütlemiştir, aile de aynen öyle davranmaktadır.

9. 1972'de Fransa sosyetesine verdikleri parti

Rotschild ailesi, 1972'de Fransa jet sosyetesi için şatolarında bir parti vermiştir. Partinin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz. Yalnızca filmlerde görülebilecek ilginçlikte bir parti...

10. Kültürel referanslar

Rotschild ailesi ile ilgili birçok film çekilmiş, birçok kitap yazılmıştır. Bunlardan bazıları,

Rotschild Bankası, (ABD, 1934)

Die Rothschilds, (Almanya, 1940)

The Rothschilds, (Müzikal, 1971)

Cesur Yeni Dünya, (A. Huxley'in bu kitabında Rotschildlerden birçok bilimsel gelişime öncü olmuş insanlar olarak bahsedilir)

Delikanlı, (Dostoyevski'nin bu kitabında ana karakterin hayali, bir Rotschild kadar zengin olabilmektir)

Damdaki Kemancı müzikalinde 'If I Were a Rich Man' adlı şarkıya esin kaynağı olmuştur.

11. Komplolar!

Akla Rotschild gelince komplo teorileri de beraberinde gelir. Öyle ki dünyanın tüm komplo teorilerinin önemli bir kısmı, aile ile ilişkilendirilir. 

Illuminati

Türkçe 'aydınlanmışlar' anlamına gelen Illuminati, internette sayısız komplo teorisi ile ilişkilendirilmiş, varlığı ve faaliyetleri henüz kanıtlanamamış bir topluluktur. Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak adına çeşitli yöntemleri olduğu ve devletleri, yönetcileri kontrol ederek bunu sağladıkları iddia edilir. Rotschild ailesinin de bir Illuminati üyesi olduğu ifade edilir.

Illuminati'nin arkasında olduğu iddia edilen bazı olaylar;

Waterloo Savaşı,

Fransız İhtilali,

John F. Kennedy suikasti,

Hitler'in yükselişi ve 2. Dünya Savaşı

Komplo teorilerinin birçoğuna, Google üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar

Rotschild Hanedanlığı, Dr John Coleman. Destek Yayınları, 2013.

Wikipedi

Ekşi Sözlük

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Dio Banner
tammy-crow

Merhaba arkadaşlar, ben sadece Bayan Dogan'dan kredi aldım, eğer bir krediye çok nazik bir şekilde e-posta ile yollanacaksanız: creditkredi@gmail.com

tammy-crow

Bu dürüst ve okunakli kredi sirketinden yeni borcum var, bu nedenle bir krediye ihtiyaciniz varsa, bu yasal kredi sirketine su adresten ulasin: creditkredi@gmail.com

ebe_gumeci

ingilizce biliyorsanız mutlaka izleyin..

16q2e5r

ne vardı kaldırılmış ?

ebe_gumeci

bankacılığın nasıl işlediği ve bu ailenin nasıl dünyaya egemen olduğunu anlatan bi çizgi film..

stetchup

"Komplolar", "varlığı kanıtlanamamış" hahahah ulan ya :D komiksiniz.

nihat

Eğer illuminati'yi tersten yazınca www.itanimulli.com sitesinin nsa'e yönlenmesini buna bi kanıt olarak görüyorsanız, site kimlik bilgisi açık. irlandalı bi gitarcı olablir. dünyayı yöneten örgüt 10 tl verip siteyi gizliye almamış. farklı kanıtlar varsa açığız, lütfen paylaşın.

Görüş Bildir