Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Biden, Erdoğan ile Görüştü

 > 
14PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki görüşme sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkan Yardımcısı Biden görüşmesi 1 saat 20 dakika gecikmeyle başladı. 

Yıldız Sarayı'ndaki Mabeyn Köşkü'nde gerçekleştirilen basına kapalı görüşme, yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan, Joe Biden, eşi Jill ve torunu Naomi Biden hatıra fotoğrafı çektirdi.

Suriye ve Irak konuşuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Biden arasındaki görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel konuların ele alındığı bildirildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmesinde, İstanbul ve Diyarbakır'daki terör saldırılarıyla ilgili olarak ABD yönetiminin sergilediği dayanışmadan memnuniyetini dile getirdiği, terörle mücadele konusunda kamuoyunun sağlıklı bilgilendirilmesinin ve doğru mesajlar verilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Türkiye'nin terörle mücadelesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmesinde, Türkiye'nin terörle mücadele konusundaki kararlılığını baltalamaya çalışan kesimlere katkı niteliği taşıyabilecek duruş ve ifadelerden uzak durulması gerektiğini vurguladığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ile Biden arasındaki görüşmesinde, Türkiye'nin tıpkı ABD gibi bir hukuk devleti olduğuna değinerek, terör propagandası yapmanın ve terör eylemlerine destek niteliği taşıyan beyanlarda bulunmanın, fikir özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğine dikkati çektiği bildirildi.

Davutoğlu-Biden Görüşmesi: PYD Konusunda Uzlaşı Yok - onedio.com
Davutoğlu-Biden Görüşmesi: PYD Konusunda Uzlaşı Yok - onedio.com

Davutoğlu ve Biden görüşmesi yaklaşık 2,5 saat sürmüş, görüşmenin ardından Davutoğlu ve Biden ortak basın toplantısı düzenlemişti.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir