'Sayı' Tartışmalarına Erdoğan da Katıldı: 'Oradaki Kalabalık Ortada, Topladıkları 170 Bin Kişi'

 > 
289PAYLAŞIM

CHP'nin geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirdiği mitingle ilgili tartışmalara Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı. Erdoğan, 'Adalet Mitingi'yle ilgili 'Sözde bir adalet yürüyüşü gerçekleştirdiler, İstanbul dışından otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi. Biz bir miting yaptık 2 milyon insan orada toplandı. Aramızdaki fark budur' dedi.

İstanbul'da BBC'nin HARDtalk programından Zainab Badawi'ye özel bir mülakat veren Erdoğan, gündemle ilgili soruları yanıtladı.

'Sözde bir adalet yürüyüşü oldu. Topladıkları 170 bin kişi, biz orada miting yaptık 2 milyon kişi geldi'

Erdoğan'ın, Badawi'nin bazı sorularına yanıtları şöyle:

Ankara'dan İstanbul'a eşi daha önce görülmemiş bir yürüyüş gerçekleşti. Bu yürüyüşün sloganı 'Hak, hukuk, adalet'ti. Genel inanış, sizi eleştiren herkesin peşine düştüğünüz yönünde. 'Benimle değilsen bana karşısındır' sözünü hatırlatıyor bu…

"Bu tamamıyla sözde bir adalet yürüyüşüdür. Ve bu sözde adalet yürüyüşünün ortalaması bellidir. Bunun ortalaması bazen 500 olmuş, bazen 1000 olmuş, bazen 1500 olmuş bu kadar. Bakın bütün bunların bu yürüyüş esnasında hükümetimiz her türlü güvenlik önlemini sağladı. Bu güvenlik içinde bu yürüyüşü yaptılar. Ve gelip de en son topladıkları mitingdeki kalabalık nedir? O kalabalık da ortada. Bakın toplam, İstanbul dışında otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin kişi. Biz bir 7 Ağustos mitingi yaptık. Ve 2 milyon insan orada toplandı. Aramızdaki fark budur. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak, hükümetimiz, hükümet olarak bugüne kadar kimsenin önünü kesmemiştir. Kimsenin demokratik haklarını engellememiştir."

Valiliğin açıklamaları da tartışmalara neden olmuştu 👇

İstanbul Valiliği 175 Bin Kişi Katıldı Dedi: Maltepe'deki Adalet Mitingi'ne Katılım Tartışması - onedio.com
İstanbul Valiliği 175 Bin Kişi Katıldı Dedi: Maltepe'deki Adalet Mitingi'ne Katılım Tartışması - onedio.com

'Ana muhalefet terör örgütüyle birlikte hareket etmiştir'

Darbe girişiminden sonra milyonlar sokağa çıktı. Şimdi insanların protesto için yürüdüğünü görüyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı bunun için size 'O birliktelik ruhuna ne oldu?' diye sormuştum.

"Şimdi hiçbir zaman bu ana muhalefet, Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti ve onlarla beraber hareket edenler, PKK terör örgütü, bunlar hep beraber hareket ettiler. Bunlar hiçbir zaman bir birlik ruhunda bütünleşmemişlerdir. Bunlar her zaman ayrılıkçı olmuşlardır. Ve ana muhalefet, şu anda terör örgütü ile birlikte hareket etmiştir. Ve aşırı uçlar beraber hareket etmişlerdir."

Sosyal medya tepkileri

Bu Haber ile İlgili Linkler

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir