Görüş Bildir
Vay amk neden şaşırıyorosunuz ki daha 1970 yılında yeni bir yamyam kabile bulunmuştu.http://m.milliyet.com.tr/fotogaleri/35515-dunyayi-hayrete-dusuren-yamyam-kabile-/1
0 Beğeni
Ya gerçekten anlamıyorum bu tip insanları. Kardeş bırakın yazsın istediğini sen giderisn protesto edeceksen edersin okumazsın. Okunmamasını da savunursun ama böyle iğrenç hareketlere gerek yok. Bu tür olaylar kitabın daha fazla reklamını yapmaktan başka bir işe yaramıyor. Adını bile duymamış olan binlerce insan da merak edip okuyor neymiş acaba diye. Yapmayın etmeyin.
2 Beğeni
Yemin ediyorum düşüncelerimin tercümanı olmuş. Ama şimdi ben çıkıp bunları söylesem yobaz gerici siyasetle alakalı olmadığı halde çomar olurum.Benim bu düşüncelerimi belirtmem büyük ayıp ve kınanacak bir şey olurken onların bu yaptıkları modernist çağdaş ve gelişmiş bir insanın yapması gereken doğal şeyler olarak kabul görüyor maalesef.Çok şükür kü hala bunları haykırabilen adam gibi adamlar var. Helal be
20 Beğeni
Ayrıca bu söylediğim Pompeii deki olayla ilgili değil altta antipatik yorumlara gerek yok. İsteyen bu olayı istediğine yorar kimsenin başkasının aklına bir şey sokacak hali yok.
6 Beğeni
Evet O Sultanlar Sultanı'nın, ümmet-i Muhammed'in helâk olmaması mevzuunda pek çok yalvarış ve yakarışları olmuştu. Bunu Sahabe-i Kiram'a şöyle anlatıyor: "Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: 'Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım.' Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim, bunu kaldırmadı." Evet, iradeleri ile halledecekleri bu mesele kaldırılmamıştı... Başka kavimler günah işledikçe semavi ve arzi afetler onları kırıp geçirecek; ama Ümmet-i Muhammed cürüm işledikçe birbirine düşecek, ittihat ve ittifakları bozulacak, ihtilaflarla hırpalanacaklar. İşte, Resul-i Ekrem (asm.) bunun kalkmasını Rabbinden çok diledi; ancak, Cenab-ı Hak -hikmetini kendi bilir- bunu kaldırmadı. İşin doğrusunu Allah bilir.
17 Beğeni