Görüş Bildir
Haberler
Uğur Mumcu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Uğur Mumcu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Batuhan
26.01.2014 - 09:14
İçeriğin Devamı Aşağıda

Uğur Mumcu Ödülleri Sahiplerini Buldu

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir İç Batı Anadolu Şubesi'nin Uğur Mumcu'nun anısına verdiği ödüller sahiplerini buldu.

'Yılın Hukuk Savaşçısı' ödülünü alan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, 'Siyasi iktidar 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. O çeteyi yeni fark ettiği masalına herkesin karnı tok. Bu itiraf 'biz 11 yıldır ülkeyi çeteyle birlikte yönetiyoruz' itirafıdır' dedi.

Ödül töreni Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde yapıldı. Törene Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıkaya, Eskişehir Milletvekilleri Süheyl Batum ve Kazım Kurt ile çok sayıda kişi katıldı. ÇGD'nin bu yılın 'Hukuk Savaşçıları Ödülü' Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Ankara Baro Başkanı Sema Aksoy ve Eskişehir Baro Başkanı Rıza Öztekin'e, 'Basın Ödülleri' Mehmet Y. Yılmaz, Necati Doğru, İlhan Taşçı, Işık Kansu, Rıdvan Uysal, Halk TV ve Ulusal Kanal, 'Yılın Siyasetçi' ödülü CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıkaya'ya, 'Demokrasi ödülü' Tuncay Özkan ile Eskişehir Eğitim-Sen eski Başkanı Ali Paşa Şanlı'ya 'Sanat Ödülleri' Eskişehir Şehir Tiyatroları ile Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'na, 'Spor ödülleri' de Çamlıca Spor Kulübü'ne verildi. Hürriyet Gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz, ödülünü Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Ahmet Ataç'tan aldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ile Ankara Barosu Başkanı Sema Aksoy törene katılmadı. Törende konuşan İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, 'Benim için ödüle layık olan gezide, Kuğulu Park'ta, her yerde, sokaklara çıkan ve direnen halktır. Bu süreçte mücadele eden bütün barolar, bütün avukatlar şahsen hepsi birer gerçek adalet savaşçısıdır' dedi.

BEDELİNİ BİRLİKTE ÖDEYECEKSİNİZ

İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, hükümeti de eleştirerek çeteyi yeni fark etti masalına herkesin karnının tok olduğunu söyledi. Kocasakal şunları kaydetti: 'Yeni Türkiye diyorlar. Yeni Türkiye kaset, montaj, şantaj, dua, fetva, bunların gündemi belirlediği tarikat mensuplarının tam sayfa gazete ilanı verebildiği bir Türkiye. Yargının siyah haline getirildiği bir Türkiye. Hukukun herkesi koruyucu olması gereken hukukun şuan hak ve özgürlüklerin, herkesin en büyük düşmanı ve tehdidi halene gelmiş bir Türkiye. Siyasi iktidar 11 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. O çeteyi yeni fark ettiği masalına herkesin karnı tok. Bu itiraf biz 11 yıldır ülkeyi çeteyle birlikte yönetiyoruz itirafıdır. Ne dedi Başbakan, 'İnlerine gireceğiz' dedi. İnlerini arayıp bulacağız demedi. Çünkü biliyor, çünkü kendi yerleştirdi. Söyledikleri şarkı gibi beraber yürüdünüz hukuksuzluk yollarında, beraber ıslandınız o hukuksuzluk yağmurunda. Komploları, kumpasları kol kola birlikte yaptınız. O zaman bunun hukuki ve siyasi bedelini de birlikte ödeyeceksiniz.'

ABAKAY: HİÇBİR DİKTATÖR NORMAL ÖLMEDİ

ÇGD Genel Başkanı Ahmet Abakay da yaptığı konuşmada öldürülen gazetecilerin çoğunun faillerinin halen bulunmadığını söyledi. Yakın tarihin geleceği bugünden yazıldığını, tarihte hiçbir diktatörün normal şekilde ölmediğini ifade eden Abakay şöyle konuştu: 'Unutmayalım. Hiçbir Diktatör evinde, yatağında normal ölmedi. Biliyorsunuz Hitler intihar etti, Mussolini sınırdan kaçarken partizanlar tarafından kurşunlandı, sonra ayaklarından asıldı. Saddam'ı, Kaddafi'yi saymıyorum. Ve Tarih öyle yazıyor bunlar normal ölmediler. Yakın tarihimizin geleceği de bugünlerde yazılıyor. Kime ne çıkar bilmiyorum.'

Eyüp KELEBEK-Hakan TÜRKTAN/ ESKİŞEHİR, (DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/ugur-mumcu-odul...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0