Görüş Bildir
Haberler
Sosyal Medya Gündemi: 'Cumhur İttifakı' Açıklaması ile Devlet Bahçeli

Sosyal Medya Gündemi: 'Cumhur İttifakı' Açıklaması ile Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile sohbet toplantısında bir araya geldi. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bahçeli 2019'daki Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday göstermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini söyledi.

'Düşüncemiz cumhur ittifakıdır'

Medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda 2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceklerini açıkladı. Seçimlerde 'Yenikapı ruhuyla' hareket edeceklerini söyleyen Bahçeli ''Düşüncemiz cumhur ittifakıdır'' dedi.

'İttifak konusunda herhangi bir görüşmemiz olmadı'

'İttifak konusunda herhangi bir görüşmemiz olmadı'

MHP ile AK Parti arasında seçim ittifakına yönelik bir görüşme olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine de Bahçeli, ''MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ile ittifak konusunda ve siyasetin geleceği konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır'' ifadelerini kullandı.

'Seçim barajı yüzde 12 olsun'

'Seçim barajı yüzde 12 olsun'

Gazetecilerin sorduğu 'Seçim barajı kaç olmalı?' sorusuna ise Bahçeli esprili bir yanıt verdi. Bahçeli soruya, ''Her türlü tartışmadan sıyrılmak için yüzde 12 olsun. Başka türlü ne söylemiş olsam tartışacaksınız. MHP'yi yerden yere vuracaksınız o anlaşılıyor. Yüzde 12 olursa hayırlı olur. MHP'nin 12. Büyük Kurultayı'nda 'baraj 12'dir yürüyün hedefe' deme şansını yakalarım.'' cevabını verdi.

Devlet Bahçeli 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olamayacağını söylemişti.

Bahçeli'nin bugün yaptığı 'Cumhur ittifakı' açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Onedio Gündem'i Facebook sayfamızdan da takip edebilirsiniz 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
192
104
46
30
19
11
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Meclisteki çaycının itibarı bundan daha fazladır.

Marv

ölmüyor da amk bunağı

Can_Can

"Bir gün atomun enerjisini serbest bırakacağız, gezegenler arası yolculuklar gerçekleştireceğiz, ömrü uzatıp, kanseri ve tüberkülozu tedavi edeceğiz ama en d... Devamını Gör