Sarıgül: 'Mücadele Yeni Başlıyor'

 > 
108PAYLAŞIM

Sarıgül'ün oğluna sarılarak ağladığı o an;

Sarıgül'den Adaylık Açıklaması

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, partisinin Büyük İstanbul Buluşması’nda önemli açıklamalarda bulunuyor.

İşte Sarıgül’ün konuşmasından satırbaşları

Sevgili kardeşlerim, barış için özgürlük için İstanbul’umuzun her noktasında Türkiye’nin her noktasında televizyonlarının başında bizi izleyenlere sevgililerimi gönderiyorum. Bugün İstanbul için bugün Türkiye için bugün inançlara saygılı laiklik için dönüm noktasıdır. Yıllarca el ele olduk, omuz omuza olduk ama şunu içtenlikle bütün yurttaşlarımın Sinan Erdem’den duymasını hep birlikte arzu ediyoruz. Ötekisi olmayan bir anlayışla yola çıkıyoruz özgürlük için, barış için yola çıkıyorum. Buradaki vatandaşlarımızın haklarını hukuklarını koruyacağız ama bize oy vermeyenlerin de hak ve hukuklarını koruyacağız.

BOL BOL RESİMLERİNİ ÇEKİN

Bugün İstanbul tarihi bir gün yaşıyor. Bugün CHP yeniden şahlanıyor. İstanbul’un yeniden doğuşunu bismillah diyerek ilan edeceğiz. Bugün burada resimlerini bol bol çekin. Çünkü bugün sosyal demokrasinin barışı, yeniden şahlanışı kardeşlerim.

CHP ADAYI OLMAK ONURLARIN EN BÜYÜĞÜ

Cumhuriyet Halk Partisi adayı olmak onurların en büyüğüdür. CHP adayı olmak hizmet adamı olmak demektir. İstanbul’umuzu demokratik dünya ile buluşturmaktır. Ülkemize, şehrimize toprağımıza sahip çıkmaktır. CHP adayı olmak Mustafa Kemal Atatürk’ün adayı olmaktır.

MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ

Hepimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz evet. Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Sevgili kardeşlerim, İstanbul ülkenin birliğini beraberliğinin başkentidir. Her rengini içinde barındıran bir dünya kentidir. İstanbul’da huzur varsa dünyada huzur vardır. İstanbul’da huzuru bismillah diyerek sağlayacak kadro burada.

Yasa gereği ve demokrasi anlayışımız gereği adayız. Ama 30 Mart akşamı 20:30’da Allah kısmet ederse cennet İstanbul’umuza hizmeti hep beraber yapacağız.

Siz zannetmeyin ki 30 Mart’ta Sarıgül kazanacak, CHP kazanacak. 30 Mart’ta barış kazanacak, özgürlük kazanacak.

KONUŞMANIN SONUNDA ÖYLE LAFLAR VAR Kİ....

Sakin olun daha konuşmanın sonunda öyle laflar var ki.

BENİM BELEDİYE BAŞKANLARIM SABAH 06.00'DA KALKACAK

Buradan bütün belediye başkanlarım ile birlikte şu sözü veriyorum. Belediye başkanı olduğumuzda geldiğimiz yeri unutmayacağız. Nankör olmayacağız, ben değil biz diyeceğiz. Benim belediye başkanlarım sabah 06:00 kalkacak gece 23:00’e kadar koşacak. Benim belediye başkanın koltuğunu değil cennet vatanı koruyacak. Bireylerin değil toplumun belediye başkanı olacak. Yandaşlarının değil hak edenin işini yapacak.

BAŞI AÇIK OLAN DA KAPALI OLAN DA BİZİM

Benim belediye başkanım sorun değil çözüm üretecek. Sürekli yurttaşlarımızla birlikte olacak. Asla ve asla ötekimiz olmayacak. Başı açık olan da bizim başı kapalı olan da. Bize gelen yurttaşımıza nereden geldin, nerede oturuyorsun diye sormayacağız. Hangi partiye oy verdin demeyeceğiz. Tek soracağımız “Allah’ımın bana verdiği güçle sana nasıl yardımcı olabilirim? “

İSTANBUL'DA VAKİT TAMAM, DEĞİŞİM ZAMANI

Haftalardır büyük bir coşkuyla ilçe ilçe mahalle mahalle dolaşıyorum. Manzara şudur: İstanbul’da yurttaşlarımız bir değişim istiyor. İstanbul’da vakit tamamdır, değişimin zamanı gelmiştir. Bunu hep beraber sağlayacağız merak etmeyin. Sevgili belediye başkanlarım…

PROTOKOL TRİBÜNÜ OTURURSA RAHAT EDECEĞİM

Arkadaşlar o protokol tribünü oturursa ben de rahat edeceğim. Beni tanımıyorsunuz herhalde.

BELEDİYE BAŞKANLARIM GECE 02.00'DE SAVCILAR SİZİ ZİYARET EDEBİLİR

Belediye başkanlarım, İstanbul’da gece saat 02.00'de evinizi, işyerinizi savcılar ziyaret edebilir. Sakin olacağız.

GİTMEYECEKLER

İstanbul'da mevcut iktidarın gitme vakti geldi. Ancak dikkat edin gitmeyecekler.

MÜCADELE YENİ BAŞLIYOR

Sakin olun onlar batan güneş doğan güneş sizsiniz. Şimdi sakin olacağız. Çok da kendimizi planlayacağız. Çünkü bu mücadele yeni başlıyor.

KORKUTAMAZSIN BENİ

Zannettiler ki Sarıgül’ü korkutabilirim, durdurabilirim, döndürebilirim.

Korkutamazsın beni, durduramazsın beni döndüremezsin beni…

YANDAN DEĞİL CANDAN ALKIŞ

Bu salonda bulunan bütün arkadaşlar özellikle protokol yandan değil candan alkışlıyor. Bu ses benim değil bu ses Bülent Ecevit’in, İsmet İnönü’nün Mustafa Kemal Atatürk’ün sesi.

DÜN AKŞAMDAN SONRA BAŞKA BİR SARIGÜL VAR

Dün akşam saat 16:30’dan sonra başka bir Sarıgül var. Biraz sonra geleceğim oraya. İstanbul’da birlikte adım atmaksak İstanbul kaybeder. Kardeşlerim aklımızı kalbimizi çalıştıracağız bütün zorlukların üstesinden geleceğiz.

YURTTAŞLARIMIZIN MASALARI BEREKETLİ OLSUN

Engellilerimiz, emeklilerimiz, çocuklarımız mutlu olacak. İstiyoruz ki bütün yurttaşlarımız varlıklı olsun ama masaları da bereketli olsun. Bugün Mustafa Sarıgül varsa önce Allah’a sonra kadınlarımıza borçluyum.

Nasıl çocuklarınızın, torunlarınızım beşiklerini salladınız şimdi size soruyorum: İstanbul’u sallamaya hazır mısınız? İstanbul’u sallamanın vakti geldi mi ? Sandıkları sallamanın vakti geldi mi?

SOSYAL MEDYADAN DESTEK BEKLİYORUM

Çok çalışacağız, gençlerimizi özgür bir İstanbul ile buluşturacağım. Sevgili gençler sizlerde şu anda bile sosyal medyadan destek bekliyorum.

İNTERNETİ BİLE KESECEKLER

İnterneti bile kesecekler. İnternette bile bizi yok etmeye çalışacaklar. Ancak güçleri yetmeyecek çünkü siz konuşacaksınız.

TRAFİK ÇİLESİNİ SONA ERDİRECEĞİZ

CHP adayları çılgın projelerle değil ayağı yere basar akıllı projelerle yürüyoruz. İstanbul’umuz bilimin doğanın ve hukukun arzu etmediği projelere imza atmayacağız. İstanbul dünya turizminin başkenti olacak. Bugünkü iktidar İstanbul’u nefesini kesti. İstanbul’umuzun suyunu, havasını, ormanını hep birlikte koruyacağız.

İstanbul’umuzda ulaşım sistemi kilitlenmiştir. Trafik çilesini kademeli olarak sona erdireceğiz.

DAHA ÇOK SAVCI VE POLİS GÖNDERECEKLER

Bütün bunları kampanyamızın son 20 gününde çıldıracaklar. Proje gördükçe daha çok savcı gönderecekler, daha çok polis gönderecekler.

İSTANBUL ARTIK ANKARA'DAN YÖNETİLMEYECEK

Kentsel dönüşümü yıkım olmaktan çıkaracağız. Ayazağa’da nasıl başardıysak öyle olacak. Bana önceliğin ne diye sorarsanız düşmeyen kalkmayan Allah’tır. Benim önceliğim engellilerimizdir.

İstanbul’da ben yaptım oldu mantığına son vereceğiz. Benim doğrularımın dönemi bitiyor kenti doğruları dönemi başlıyor. İstanbul artık Ankara’dan yönetilmeyecek. İstanbul, İstanbul’dan yönetilecek. Önümüzdeki tarihi fırsatı hep beraber değerlendirelim.

6 OKUN YAYI GERİLDİ

Mücadelemiz güzel İstanbul için mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşacağız. Her gittiğimiz eve sevgi ekelim, dostluk ekelim. Artık 6 okun yayı gerilmiştir. Hedefimiz yapacağımız hizmetlerle CHP’nin bayrağını en yükseğe çekmektir.

ORTADOĞU BATAKLIĞINA MI SAPLANACAĞIZ

Önümüzde tarih bir seçim var. Bu seçimi sıradan bir yerel seçim olarak görmeyin. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın demokratik bir ülkesi mi olacak yoksa Ortadoğu bataklığına mı saplanacak. 50 tane İslam ülkesi var. Bu ülkeler arasında saygıyla, demokrasi ile yönetiliyorsak bunu Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir