Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrendikten Sonra Bir Yağmur Damlası Gibi Hafiflemenizi Sağlayacak 22 Psikolojik Gerçek

3.7bPAYLAŞIM

Gelin, bir yolculuğa çıkalım.

Ama bu kez zihinlerimizde...

1. Depresif ve üzücü bir film izlemek hayatınıza dair derin düşüncelere dalmanızı sağlar.

2. Başkaları tarafından izlendiğini düşünmeye yatkın insanlar genellikle iyi huyludurlar ve insanlara iyi davranırlar.

3. İki koşulda değişebilirsiniz: Ya ne istediğinizi bilecek kadar tecrübelisinizdir, ya da çok acı çekmişsinizdir ve mecbur kalmışsınızdır.

4. En çok değer verdiğiniz insanlar, size en büyük acıları yaşatabilecek insanlardır.

5. Bazen gözler sözlerin söyleyemediği şeyleri söyler.

6. Sizi alaşağı etmeye çalışan insanlar zaten sizden aşağıdadır.

7. Sizden vazgeçmiş birinin ardından üzülmeyin. Onun adına üzülün. Ondan asla vazgeçemeyecek birinden vazgeçtiği için üzülün.

8. Hisleriniz ne kadar derinse, ifade etmesi de o kadar zor olur.

9. Uyku sizi daha yaratıcı biri yapar ve hafızanızı güçlendirir.

10. Şarkı söylemenin bedeninize olumlu etkileri vardır. Endorfin salgılarsınız ve anında daha iyi hissedersiniz.

11. Biri size yalan söylediğinde şunu göz önünde bulundurun: Muhtemelen size karşı dürüst olacak kadar size saygı duymuyor ve aradaki farkı anlamayacak kadar aptal olduğunuzu düşünüyor.

12. Arkadaşları genellikle erkek olan kadınlar daha sağlıklı olur. Ayrıca daha uzun yaşarlar.

13. Ayakkabılarınız sandığınızdan daha önemli. İnsanlar birini değerlendirirken ayakkabıları fazlasıyla göz önünde bulundurur.

14. Güvenemediğiniz şeyleri sevmeyin. Sahip olamadığınız şeylerden nefret etmeyin. Gösteremediğiniz hisleri ifade etmeyin. Bilmediğiniz şeyleri yargılamayın.

15. Ne kadar güçlü olursanız olun, sizi zayıf hissettirecek birisi mutlaka olacaktır.

16. Kendinizi sevmezseniz, peşinden koşturduğunuz insanlar da sizi sevmez.

17. 18-33 yaş arası, en büyük zorlukları yaşayacağınız zaman dilimidir.

18. Yaratıcı insanlar ölümden daha az korkar.

19. 20 saniyeden uzun süren bir sarılma, sarıldığınız kişiye daha çok güvenmenizi sağlar.

20. 1 olumsuz yorumun etkisini kapatabilmek için 7 olumlu yoruma ihtiyaç duyarız.

21. İnsanların %90’ı, yüzyüze söyleyemedikleri şeyi mesaj atarak ifade eder.

22. Sevmekten değil, sevgimize karşılık bulamamaktan korkarız.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
codelemon

Metrobüse binin! Stress sayesinde aşk acısından kurtulursunuz.

sciencesoldier

#7 her şey yarım kalmışken mi aslında zor ama sanırım yavaşça ona olan kızgınlığımda bitmeye başladı. sadece merak ediyorum ne düşünüyordu.

gzm-ynklr

Bazen gözler sözlerin söyleyemediği şeyleri söyler.

ibrhmhkrdnz

16 için bide nasıl seveceğimi yazsaydınız keşke

Gizli Kullanıcı

erkek arkadaslarimin kadin arkadaslarimdan daha fazla olmasini istiyorum ama olmuyor sanırım güzel degilim ya da çok sıkıcıyım .. kadinlarin birbirini kıskanma huyundan bıktım cunku ve sürekli dedikodu.. cok bos geliyor bana

deryadrn

Hemcinslerimiz gerçekten bazen çekilmez olabiliyor. Ben de en çok erkek arkadaşlarımla anlaşabiliyorum. Kızlar ne giyindiğinden nasıl makyaj yaptığına, ne yediğinden nereye gittiğine, her özeline karışıp bilmek istiyorlar! Bunaltıcı! Sanki yarıştayız ! Hiç bir erkek arkadaşımın beni görünce aaa yeni mi aldın, a ne güzel, markası ne, ora nere, biz de gelek mi dediğini duymadım :))

Gizli Kullanıcı

ben çekingenim biraz sanırım oradan kaybediyorum ama bir daha öyle olmayacağım:)

alaboru

Güzellik değişken bir kavramdır. Her birey kendince güzel bir yana sahiptir. Benim hemcinslerim bir kızla arkadaş olurken güzellikten ziyade samimiyet arar. Özellikle bir grup erkeğin dostu olacaksan direkt olarak seni anneleri gibi benimseyebilirler veya senden uzak durabilirler. Sen ne kadar samimiysen onlarda o kadar samimi olur. Bir erkek eğer sana zayıflıklarını anlatmaya başladıysa dost oldun demektir zaten.

Gizli Kullanıcı

teşekkürler:)

sciencesoldier

terrorick gerçekten samimiyete bu kadar değer veriyor musunuz yav. bende güzelliğe baktığınızı düşünmüşümdür hep.

sciencesoldier

valla zamanı gelince oluyor emin ol ben de hep yalnızdım arkadaşım dahi yoktu ama şu an var üstelik kafalarımızın uyuştuğu bir arkadaşım var artık. yani bazı şeyler gerçekten zamanı gelince oluyor. o yüzden üzülme. ayrıca erkek arkadaşlar gerçekten de iyi oluyor ama mesafeyi her zaman koru yoksa sarkan da oluyor

alaboru

Hanımefendi/Beyfendi* karşılaştığınız insanlar ile herkesi yargılamak yanlış olur. Dediğim gibi güzellik göreceli bir kavramdır. Herkesin güzeli bir değil. Dostluk kavramı ise bedensel hazlarla doldurulamayacak bir kavramdır. Benim çevrem en azından bu şekilde.

sciencesoldier

ne güzel bir çevren var o zaman. bazen bende düşünüyorum konuştuğum insanlar bende ne buluyor da harbi konuşuyor diye. sanırım samimi olmaktan ileri geliyor. umarım dostlarınla bağların hiç kopmaz

alaboru

Haddimi aşmak gibi olacak ama bu tavsiyem, kendinizi küçümsemeyin. Bazen sizin kendinizde göremeyeceğiniz şeyleri başkaları görebilir. Bazen sadece dinleyecek bir kulak bulmak bile bir hazine kadar kıymetlidir. Birileri eğer sizinle birşeyler paylaşmaya devam ediyorlarsa inanın sizde birşeyler bulduğu içindir. Çevrenizin güzel olması için geniş olmasına gerek yok. Beni çevreleyen bahçem küçük ama sevimli. İçinde huzur buluyorum ve bu bana yeterli. Sizde birilerinin bahçesinde onlara huzur veren bir fidan olabilirsiniz. İlla meyva vermenize gerek yok bazı zamanlarda varlığınız bile yeterli gelir birilerine huzur vermek için. Bu yüzden lütfen kendinizi küçümsemeyin. Vesselam.

sciencesoldier

estağfirullah. teşekkür ederim. bende biliyorum kendimdeki hazineleri az çok ama neden insanların benimle konuştuğuna bakınca bir şey bulamıyordum. dediğin geçerlidir belki de.

alaboru

Belkide yaşam denen tecrübe ettiğimiz şeyde, seni özel kılan o gizli cevheri sen değilde bir başkası bulmalıdır. Yaşadığın anın tadını çıkart. Ben dahil herkesi boş ver. Önemli olan insanlar için ne kadar değerli olman değil insanlarla beraber değerli olman. Sana güzel bir ömür diliyorum arkadaşım. Kendinden şüphe etme hiç bir zaman. Sen sen olduğun için güzelsin başka bir sebepten değil.

sciencesoldier

senin de ömrün güzel olur inş :)

birinci-tekil-birey

Kadınların kadınlara yaptıkları gerçekten acımasızdır... Örneğin ben hayatım boyunca hep güçlü kadınlar ile arkadaş veya sevgili olmaya özen gösterdim. Çünkü güçlü kadınlar bilgili, sohbeti sağlam ve güvenilirdirler.

Görüş Bildir