Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Neler İzlemişiz...90'lardan Aklımızda Kalan 11 Akla Zarar TV Programı

Anasayfa > Goygoy

90'ları hiç unutmadık fakat bir de travmatik şekilde unutmadığımız programlar var. Hiç sansürlemeye ihtiyaç duyulmadan gösterilen cesetler, fantastik hikayeler ve saçmalıklarla dolu, önemli bir kısmını gece kabuslarımızda izlemeye devam ettiğimiz 11 unutulmaz program!

1. Sıcağı Sıcağına

1. Sıcağı Sıcağına

Türk televizyon tarihinin belki de en saykodelik programı. Kan donduran cinayetlerin, akıl almaz polisiye olayların ele alındığı Sıcağı Sıcağına, ekran başında şahit olduğumuz birbirinden travmatik sahneleriyle hatıralarda... Gece yatmadan evvel Sıcağı Sıcağına izleyip, kabuslarında Çivici Katil'i görmeyen var mı acaba?

2. Söz Fato'da

2. Söz Fato'da

Oyunculuk kariyerini belediye başkanlığı ile perçinleyen Fatma Girik, bu hengame arasında kamu vicdanını rahatlatma görevini de ihmal etmemişti. Acılı hikayelerin ortasına dalan Fato, kurduğu sembolik bir mahkemeyle evvela zanlıyı yargılar, sonra o kişinin suratına tükürük fırlatarak adaleti tesis ederdi. Bir keresinde üçüncü kattan atlayıp belini incitmişliği dahi vardı. Enteresan günlerdi...

3. Şok!

3. Şok!

Kanal sayısının bir elin parmaklarını geçmediği dönemde milyonları ekran başına kilitleyen en absürd reality show. Şimdilerde ana haber bülteni sunan Korcan Karar'ın, fantastik hikâyelerle 7'den 70'e pek çok kişiyi sazan etmişliği vardır. Nice koçyiğitler aynaya saç spreyi sıkıp Cine 5'in şifresini çözeceğine inandı, nicesi de sigaraların sarı kağıtlarında altın olduğuna...

4. Gerçek Kesit

4. Gerçek Kesit

Flash TV'nin fenomen programı. Perihan Savaş'ın sunumu, Sarı Bıyık'ın efsane performansı ve egzantirik canlandırmalarıyla Türk televizyon tarihinin kült yapımları arasına giren Gerçek Kesit, üçüncü sayfa haberlerinin ekrana taşınmış bir haliydi. Katili anlatan arkadaşlarının sürekli 'Kendi halinde bir adamdı, neden böyle bir şey yaptı valla biz de anlamadık'  demesi programın fiks cümlelerinden biriydi.

5. Teksoy Görevde

5. Teksoy Görevde

Fazla söze gerek var mı? O Saadettin Teksoy! Kuzey Kutbu'nda namaza durmak için kıble arayan, Afrika'nın balta girmemiş ormanlarında yerlilerle röportaj yapan, Adana-Mersin-Niğde üçgeninde fellik fellik uzaylı arayan... Maceracı, korkusuz, seyyah, araştırmacı gazeteci ve canavar uzmanı... Saadettin Teksoy, o bir ekol! Şimdi hep bir ağızdan söylüyoruz: 'Saçım benim saçım benim, dökülüyor saçım benim. Girdim Keloğlan mağarasına, gür çıkar saçım benim. Tarak tutar başım benim!'

6. Ateş Hattı

6. Ateş Hattı

Tabii o zamanlar Twitter yoktu, saçma sapan konular üzerine saatlerce tartışma açlığımızı Ateş Hattı ile dindirirdik. Doğu Perinçek, Sakıp Sabancı, her şeyi bilen Harika Çocuk Selimcan ve Küçük Hakan (anlayana) gibi birbirinden alakasız konukları bir araya getiren Reha Muhtar, yine birbirinden alakasız konular üzerine konuklarını saatlerce tartıştırırdı. Kâh 'Türkiye'de laiklik' konuşulurdu, kâh 'aşk mı para mı' klişesi. Biz de saatlerce izlerdik hiç işimiz yokmuş gibi.

7. İster İnan İster İnanma

7. İster İnan İster İnanma

Vaktiyle TRT ekranlarında izlediğimiz, kurt adamdan tutun da solucan yiyen kadına kadar ilginç ve mide bulandırıcı hikayeler barındıran, korkuturken düşündüren bir programdı. Jack Palance'ın 'İster inan ister inanma' diyerek programı bitirirdi ama biz kendimize seçenek sunmadan hepsine inanırdık.

8. Sınır Ötesi

8. Sınır Ötesi

Perili, cinli evlerin hikayeleriyle bir dönemin çocuklarını uykusuz bırakan nadide program. Barış Manço'nun vücudunda reenkarne olmuş çocuk gibi absürd hikayeleri olsa da, yatak altlarına saklanan ecinniler, türbelere musallat olmuş hayaletler gibi tırstıran özneleri de yok değildi. Bak o ürkütücü müziğini hatırladıkça hala kanım çekiliyor. Ayy!

9. Arena

9. Arena

Araştırmacı gazeteci Uğur Dündar'ın pastane ve benzeri yerlere baskın yapıp, örümcek ağı, böcek veya küflenip pas tutmuş bir depo bulduğu, nihayetinde imalathane sahiplerini itin anüsüne soktuğu program. Gıda teröristlerine göz açtırmayan Uğur Dündar sayesinde milyonlar, Afrika'dan bir muz kabuğu içinde gelmiş böceğin hikayesini birinci ağızdan dinleme imkânı bulmuştu.

10. Ayşe Özgün Her Gün

10. Ayşe Özgün Her Gün

Coşkulu seyircisi, konuklarına sorduğu anlamsız sorular ile hafızalarımıza kazınan Ayşe Özgün'ü elbette 'Haftaiçi her gün ben Ayşe Özgün!' sloganı ile hatırlıyoruz. Kendisi aynı zamanda Levent Oran, Yaşar Nuri Öztürk gibi simaları da tanımamıza da vesile olmuştur.

11. Yetiş Bacım

11. Yetiş Bacım

Sabah programlarının aranan ismi Seda Sayan'ın Kadırgalı Aysel imajına sahip olduğu günler. Zor durumdaki aileleri ziyaret eder, yardıma muhtaç insanların acısıyla milyonları ağlatır da ağlatırdı. Arabesk müzik fonda cayır cayır çalarken, bol gözyaşı, bol duygu sömürüsü arasında Seda Bacı halk kahramanlığına doğru seyreden bir yolculuğa çıkıyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
445
158
61
32
29
26
12
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
mehmet çelebi

Arena programı şimdi yayınlanıyor olsaydı 128 milyar doların nereye gittiğini öğrenmiş olurduk.

KalEl

90’Lara kurban olun, hepsi de kaliteydi simdikiler gibi kokusmus ve yalaka degil.

Uygar Aytun

Ve Olacak O Kadar'da şu listedekilerin hepsi tefe konurdu.... Levent Kırca :)