Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Muhalefet Meclis'ten Bildirdi: ‘AKP'li Vekiller Muhalefete Bakıp Tersini Yapınca Yanlış Oy Kullandı’

 > 
298PAYLAŞIM

TBMM'de dün akşam geç saatlere kadar süren görüşmeler sırasında, AKP'li milletvekilleri yanlış oy kullanınca çalışmalar bir süre aksadı. CHP'den Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı'nın 6'ncı maddesinin oylamasının açık oylama yapılması talebine AKP'li vekiller yanlışlıkla 'hayır' oyu verince oylamanın elektronik yapılmaması kararı çıktı ve görüşmelere bir süre ara verildi. CHP'li Mahmut Tanal, "AKP milletvekillerinin niçin oy verdiğini bilmediğini hep söyledik. Kimse inanmıyordu" dedi.

Fotoğraf: Ali Şeker / Twitter

TBMM Genel Kurulu'nda dün gece geç saatlerde, CHP'den Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanun Tasarısı'nın 6'ncı maddesinin oylamasının açık oylama yapılması talebi geldi. 

Muhalefetin elektronik oylamaya 'evet' demesine karşın, AKP'li vekiller buna 'hayır' dedi. Oylamanın elektronik yapılmaması kararı çıktı. Ardından görüşmelere bir süre ara verildi. Aranın ardından da komisyon yerinde olmadığı gerekçesiyle tasarının görüşmesine devam edilemedi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "AKP bizim aksimizi yapma refleksiyle elektronik oylamayı reddetti. Kanun için 550 isim tek tek oy kullanacak. Eğitim şart" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, "AKP milletvekilleri yanlış oy kullandılar. Meclis ara verdi. AKP milletvekillerinin niçin oy verdiğini bilmediğini hep söyledik. Kimse inanmıyordu. Şimdi yanlış oy kullandıkları için ara verildi. Tarih bizi haklı çıkardı. Niçin oy kullandığını bilmeyenler var! Oy kullanmak için tek tek isim okunma yerine çözümü meclis kapamakta buldular" ifadelerini kullandı.

HDP Kars Milletvekili ve Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen de Twitter'dan yaptığı açıklamada "İktidar partisi milletvekilleri yine Genel Kurul'da muhalefete bakıp tersini yapınca yanlış oy kullandı!" ifadelerini kullandı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir