Görüş Bildir
Haberler
Komisyonda Ak Parti ve CHP Vekilleri Arasında Yumruklu Kavga

Komisyonda Ak Parti ve CHP Vekilleri Arasında Yumruklu Kavga

Caner
10.07.2014 - 15:46

Ak Partili ve CHP'li Vekiller Arasında Yumruklu Kavga!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki 'Torba Yasa'nın görüşmelerinde CHP ve Ak Parti vekiller arasında kavga çıktı.

Kamuoyunda 'Torba Yasa' olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerinde AK Parti Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün,CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'e yumruk attı. İkili arasında yaşanan gerginliği diğer milletvekilleri önlemeye çalıştı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de bulunduğu Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinde CHP'li Özgür Özel ile AK Partili İzmir Milletvekili İlknur Denizli arasında yaşanan sözlü tartışma komisyonun ara vermesinden sonra da devam etti. Verilen arada Denizli ile tartışan Özel, 'sen yalancısın' ifadelerini kullanınca salonda bulunan AK Partili Feramuz Üstün, 'Sen bir bayan milletvekili ile nasıl konuşuyorsun' diyerek CHP'li Özel'in üzerine yürüdü. Araya giren milletvekillerine rağmen Feramuz Üstün, Özgür Özel'e yumruk attı. İkili arasında yaşanan gerginliği araya giren diğer milletvekilleri önledi.

YENİDEN TARTIŞMA

Komisyona verilen aradan sonra, AK Parti ile CHP'li milletvekillerinin arasında gergin tartışmalar yaşandı. Komisyona gelen CHP Genel Başkanı Veli Ağbaba ile AK Parti Denizli milletvekili Mehmet Yüksel arasında ise sert tartışmalar yaşandı. Yerinden sinirle kalkan Yüksel, CHP sıralarına doğru yürümeye başladı. Araya diğer milletvekilleri girdi ve gerginlik kavgaya dönüşmeden sonlandırıldı. Ancak sözlü tartışmalar devam edince komisyonda bulunan araya Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Eroğlu, komisyon başkanı Recai Berber'in yanına giderek ara vermesini istedi. Bunun üzerine komisyona 30 dakika ara verildi.

Fırat KESKİNKILIÇ/ANKARA,(DHA)

Kaynak: http://www.dha.com.tr/ak-partili-veki...
İçeriğin Devamı Aşağıda

İşte o anlar

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0