Görüş Bildir
Haberler
İOS 7 İçin Yenilenen Yandex.Haritalar Artık Raylı Sistemleri de Gösteriyor

İOS 7 İçin Yenilenen Yandex.Haritalar Artık Raylı Sistemleri de Gösteriyor

Onedio Medya
21.05.2014 - 13:57 Son Güncelleme: 21.05.2014 - 14:27

İOS 7 İçin Yenilenen Yandex.Haritalar Artık Raylı Sistemleri de Gösteriyor

Yandex’in Türkiye’de en önemli ürünlerinden biri hiç şüphesiz Yandex Haritalar. Bu ürünün iddiasını sürdürmesi için sürekli güncellemeler yapan şirket, bu kez iOS uygulamasında yaptığı tasarım güncellemesinin yanında Türkiye haritalarını da geliştirdi.

Biraz geç de olsa tasarımını iOS 7‘ye tam uyumlu hale getiren Yandex Haritalar, özellikle navigasyon ve trafik durumu özellikleriyle Türkiye’de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi yakaladı. Yeni uygulamada daha iyi bir kullanıcı deneyimi hedeflenirken, içerik tarafında da geliştirmeler yapıldı.

Yandex Haritalar, yeni uygulamasında hem İstanbul hem de Ankara ve Bursa için raylı ulaşım sistemlerinde güncellemeler yapmış. Bursa için tramvay, Ankara için metro ve tramvay, İstanbul içinse metro, tramvay ve İstanbul boğazının altından geçen Marmaray’ı haritalarına eklemiş.

Hatırlarsanız Yandex, mobil konum tespitinde enerji tasarrufu sağlayan KitLocate’i satın almıştı. Bu sayede yeni performans iyileştirmelerinin yakın zamanda uygulamaya yansıtacağını söyleyebiliriz ki farklılaşmak anlamında da önemli bir adım olacak.

Hali hazırda Yandex.Haritalar uygulamasında sokak panoramalarına ulaşabiliyorsunuz ve yürürken veya araba kullanırken haritalarda sesli arama yapabiliyorsunuz.

webrazzi

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2014/05/21/io...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam