Henüz Görülmemiş Bir Adaletsizlik: Öldürdüğü Kişinin Ailesinden Tazminat İstedi!

-

Mayıs ayında gerçekleşen trafik kazasında 55 yaşındaki emekli subay Orhan Özdemir yolda bisikletiyle ilerlerken arkasından son derece hızlı bir şekilde çarpan araç sebebiyle hayatını kaybetti.

Fakat bu sıradan bir trafik kazası olmadı.

Bu trafik kazasının, gerçek anlamda bir "kaza" olmadığını ve arkasından yaşanan adaletsizliği merhum Orhan Özdemir'in eşi ortaya çıkardı.

Polis raporuna göre 55 yaşındaki emekli subay Orhan Özdemir, 50 km ile ilerleyen bir arabanın kendisine çarpması sebebiyle öldürülmüştü.

Polis tarafından da bisikletli Orhan Özdemir tamamen kusurlu bulundu ve kendisine çarpan, metrelerce sürükleyen ve kaçan kişi hakkında işlem yapılmadı.

Fakat güvenlik kamerası kayıtları, aracın hızının 50 km olamayacağını ve olay anında frene basılmadığını, emekli subayın adeta metrelerce sürüklendiğini kanıtladı.

Eşi bu davanın peşini bırakmadı ve olayın iç yüzünü, her yaşananı teker teker anlattı!

Anlaşılan o ki; emekli subay Orhan Özdemir'e çarpan 21 yaşındaki Mehmet Ali Yapıcı isimli sürücü, Konya'da nüfuzu olan tanınmış bir iş adamının oğluydu.

Kazayı yaptıktan sonra Facebook hesabı üzerinden, kazayı yaptığı arabasıyla işte böyle bir paylaşım dahi yapmıştı.

Kazanın videosunda son derece hızlı gittiği görülen aracın, tutulan raporda hızının 50 km olarak nasıl belirtildiği hala anlaşılabilmiş değil!

Buraya kadar bu durumun adaletsiz olduğunu mu düşünüyorsunuz? Daha bitmedi! Mehmet Ali Yapıcı'nın ailesi, emekli subay Orhan Özdemir'in ailesinden tam 50 bin lira tazminat istedi!

Böylesine bir olaya karşı sosyal medya elbette sessiz kalmadı!

Mehmet Ali Yapıcı'nın ailesinin Konya'da çevrelerine "aileye yüklü miktarda para verip susturduk" diyerek Orhan Özdemir'in eşine iftira attıkları da söyleniyor.

Adaletin zengin ve güçlü olanın tarafında olduğu gerçeği maalesef hiç değişmiyor!

Sosyal medyada gösterilen tepkiler ve merhumun ailesine destek mesajlarıyla bu işin peşi bırakılmayacak gibi!

Umuyoruz ki bu sefer adalet yerini bulacak!

Adaletin herkes için ve tarafsız olması ümidiyle...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
leblebilikarpuz

lütfen imza kampanyasına katılın arkadaşlar

leblebilikarpuz

babasının parasıyla şımarmış bir ergen! kendi halinde insanların evine ateş düşürüyor. polislerde varlıklı bir ailenin oğluna kıyak geçiyor. 50 kms! olmadığını bu görüntüye bakan herkes anlar ayrıca ehliyet verilmeden önce herkese ani fren nasıl yapılır öğretiliyor! ne diyebilirsin ki hala toprağı soğumamış adamın ailesiyle uğraşmaya devam etmen cabası. O acılı kadının mezar başındaki görüntülerini uzun uzadıya çekmekte doğru bir davranış değil açıkçası

cittaslow

Bunun gibilere küfür etmiyorum. Onun yerine, "Umarım, anan baban senden uzun yaşar." diyorum, rahatlıyorum.

ayzinguard

oda olmaz arkadaşım anası babasıda bu dünyaya getirdikleri piçle aynı zihniyette. Sen onlardan uzun yaşarsın inşallah.

cittaslow

Bir insan için en acısı, evladından uzun yaşamaktır herhalde. O yüzden öyle yazdım. Bunun gibilere küfür etmek bir işe yaramıyor. Beddua etmek iyi değil biliyorum ama belki o acı karşı tarafı anlamalarını sağlar. Kampanyayı imzaladım. Bir işe yarar mı bilmiyorum. Aklıma başka tepki de gelmiyor.

ayzinguard

piç.

emrekarayel

Herifin suratı çok şey anlatıyor zaten.

Görüş Bildir