Hangi Diktatörsünüz?

 > -

Aslında hepimizin içinde bir diktatör yatar!

1. Öncelikle... Hangi yolla başa geçtiniz?

2. Sizin başınızı çok ağrıtan ve sonsuza kadar yasaklamak istediğiniz site?

Twitter
XHamster
Ekşi Sözlük
Youtube
Facebook
Instagram

3. Peki ya, en çok çekindiğiniz kitle?

4. Hangi slogan sizi tir tir titretir, geceleri rahat uyutmaz?

Birruh biddem nefdike ya...
Bu daha başlangıç, mücadeleye devam...
Faşizme karşı omuz omuza...
İsyan... Devrim... Özgürlük...
Susma sustukça sıra sana gelecek...
Her yer Madrid... Her yer direniş...

5. Sizin en büyük düşmanınız hangi ülkedir?

6. Yeni bir parti kuruyorsunuz diyelim. Bu partinin en önemsediği ilke hangisi?

7. Hazır partiyi kurdunuz, bir de isim seçin!

Anarşik Depresyon Partisi: ADEP
Halkın Onuru Partisi: HOP
Oligarşik Halk Partisi: OHP
Temiz Oluşum Partisi: TOP
Milli Kopuş Partisi: MKP
Nasyonalist Atılımcı Hareket Partisi: NAH Parti

8. Muhaliflerinizi nasıl susturursunuz?

9. Son olarak, sizinle özdeşleşebilecek, simge bir el hareketi seçin!

"Adolf Hitler" çıktı!

Sizin diktatörlüğünüzün sınırları yok. Çok büyük bir kavganız var dünyayla bir kere. (Bu büyük kavganız yüzünden nice canlar gitti, ah bir bilseniz!.. ). Ama sizin için can değil: Almanlık önemlidir. Ayrıca miletinizin bekası için her şeyi göze alabilir, tüm dünyanın karşına dikilebilirsiniz. O anda nasyonalizmle sosyalizm gibi iki alakasız şey bile birleşebilir. Kısaca "Deutschland Über Alles" diyorsunuz yani!

"Mussolini" çıktı!

Sizin dikatörlüğünüzü açıklayan deyim: "Rüzgar ne tarafa doğru eserse..." Sizim için sağcılık ya da solculuk çok önemli değil yani; siz, "ben hür türlü ekmeğime" bakarım diyenlerdensiniz. Öyle bir ekmeğine bakarsınız ki, o sırada faşizmi bile icat edebilirsiniz. Bir bakıma fikir insanısınız yani: İcraat ise sıfır, ey Faşist Duce!

"Stalin" çıktı!

Sizin diktatörlüğünüzü açıklayan sıfat: "Gaddar". Yani sizin için o millet mağdur olmuş, falanca etnik grup soykırılmış çok mühim değil; siz sürece ve sonuca bakanlardansınız. Bir kolunuz Marks'ta, bir kolunuzsa "Lenin"dedir: "Troçki'ninse das kapital bin belasını versin" diyorsunuz hunharca. Paranoyak ve şüphecisiniz de... Nefret edeniniz çok, seveninizse bir o kadar, bay/bayan zorba!

"Franco" çıktı!

Sizin diktatörlüğünüzü açıklayan sıfat: "İlizyonist". Halkı sizin kadar iyi uyutmayı bilen bir dikta geldi mi bu yeryüzüne: Tartışmasız hayır! Futbolunuzla, Fiestanızla, Festivallerinizle milleti yıllarca uyuttunuz, ki onların da uyuyacağı varmış.  Zekanıza diyecek laf yok, evet; ama Faşistlik sizde bir oluş, adeta bir varoluş! Real Madrid'i tutmama sebebisiniz kısaca!

"Saddam" çıktı!

Sizin diktatörlüğünüz birazcık mecburiyetten. Yaşadığınız topraklar zorun zoru: Ortadoğu. Ensenizde İran'ın, Abd'nin, İsrail'in nefesi. Zaten ülkeyi böleyim desen, 75 ayrı ülke çıkar. Gerisiyse yokuş aşağı... Asker gibi düz mantık olduğunuzdan çok can yaktığınız yadsınmaz. Fakat sizden sonrası daha da kötü. Kısaca "birruh, biddem, nefdike ya Saddam" değilse bile, vefalı komşumuzdun sen Fahriye Abla :)

"Kim Jong-un" çıktı!

Öncelikle şu belirtmek gerekir ki, sizi dışarıdan gören diktatör falan demez. Diktatörden çok, boynunda Nikon'la Sultanahmet'te gezen turistlere benziyorsunuz. Ama içiniz öyle mi, asla. Sizin düşmanınız olmak, bir insanın şu hayatta başına gelebilecek en kötü şey: Roket manyağı yaparsınız onu. Ayrıca tam bir "babam sağolsun" insanı olduğunuzu da söylemek elzem. Son olarak, son seçimlerde rakibiniz olan 'Kim Se Yok'u yenmeniz, bizi gerçekten çok şaşırttı, ey dünyanın en dombili diktatörü :)

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rafiq-babazade

hitler cikti la ne iyi

kerem-alp-yardimci

Kim Jong-un" çıktı!

rubar-kaya

Adolf Hitler

doukan-dogan

Sonucunu sorulardan istediğin gibi değiştirebileceğin bir test daha:) neyin neye bağlı olduğu keşke daha az belli olsaymış.

timucin-cengizhan-karabulut

HİTLER abi çıktı NIĞEAN

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİranİsrailReal Madridroket
Görüş Bildir