Gökkuşağı Görünce, Netflix İzleyince, Ayran İçince Eşcinsel Olacaklarına İnananlara Özel: Nasıl Eşcinsel Olunur?

950PAYLAŞIM

İnanmazsınız ama tek bir yolu var!

Hakan Muhafız ve Atiye'nin ardından üçüncü Türkiye yapımı dizi olan ve yayınlandığı ilk günlerde çok izlenerek popüler hale gelen Aşk101 dizisini ve o dizideki en enteresan karakter olan Osman'ı hatırlarsınız...

Bir grup genç iki öğretmeni birbirlerine aşık etmeye çalışıp, okuldan atılmamak için uğraşıyorlar diye özetleyebileceğimiz dizideki Osman karakteriyle ilgili enteresan iddialar ortaya atılmıştı. O iddialara göre Osman eşcinseldi ancak Netflix sansür yemişti ve karakterin eşcinsel olduğu gizlenmişti.

Bu iddiaların ortaya atılmasıyla birlikte hem sosyal medya hem de Netflix tarafı bir miktar karışmış, Twitter'ın trolleri Osman'ın eşcinsel olmasının Türkiye'de pek çok erkeği etkileyebileceğini ifade etmişti.

Hatta iş o kadar büyüdü ki, Netflix üyeliklerini sonlandırdıklarını iddia edenler bile oldu. Evet, bir dizide eşcinsel karakter olduğu için üyeliklerini sonlandırdılar, çünkü kendileri bu karakteri görüp eşcinselliğe özendiler.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal da bu konu hakkında bir açıklama yapmış ve sansür meselesini anlattığı sırada buna da değinmişti.

Netflix'in bir dizi istediğini söyleyen Mahir Ünal şöyle konuşmuştu: "Netflix, bir dizi istedi. Dizinin senaryosu hazırlandı ve dizi bir eşcinsel hikayesiydi ve orada Osman isminde bir eşcinsel üzerinden bir yerli yapım firmasına bir dizi yapım teklifi verdi."

Bu günlerde de başka derdimiz yokmuş gibi İstanbul Sözleşmesi'ni tartışıyoruz biliyorsunuz...

Herkesin yalayıp yutması, her bir maddesini ezberlemesi gereken bu sözleşme uygulanmadığı takdirde her gün bir kadını toprağa veriyoruz.

Pınar Gültekin kendisiyle ilişkiye girmek isteyen bir erkek tarafından işkence edilerek öldürülmüş ve daha sonra yakılarak çimento dolu bir varile konulmuştu hatırlarsanız...

Günlerce sosyal medyada aranan Pınar'ın cesedi ormanlık bir alanda bulunurken, katil zanlısı ilk ifadesinde cinayeti itiraf etmişti. Her ne kadar anlattığı detayların bir kısmı suçunu hafifletmeye yönelik gibi olsa da, kendisini reddeden bir kadını cani hislerle öldürmüştü.

Pınar'ın ardından katledilen onlarca kadın için pek çok kişi, kurum, kuruluş İstanbul Sözleşmesi'ni savunmuş; bu dalgaya Eker Süt Ürünleri de katılmıştı.

Mantıklı olan İstanbul Sözleşmesi'ni savunanlara fahişe demek değil, elbette ki bu sözleşmeyi desteklemek. Eker de aynen öyle yapmış ama bakın bu desteği bile neresinden tutmuşlar...

Evet, yanlış okumuyorsunuz...

İstanbul Sözleşmesi'ne destek veren Eker ürünlerinin içerisinde eşcinsel yapan içerikler olduğunu bile düşünebiliyorlar. Geyik yapmıyorlar, gayet ciddiler. Acaba ayranın dökülmemesiyle alakalı atasözünden yola çıkıp kendilerinde saçma sapan çıkarımlar mı yapıyorlar anlamadık.

Bildiğiniz üzere tüm dünya ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve her yere yayılan bir virüsle başa çıkmaya çalışıyor; her ne kadar sosyal mesafe konusunda tökezlesek de Koronavirüs etkisini yitirmeden can almaya devam ediyor.

Aylarca evlerimize kapandıktan, seri önlemler aldıktan, sosyal mesafemize dikkat ettikten sonra bir miktar saldık. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek?

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne bağlı olgunlaşma enstitülerinde çocukların yaş, cinsiyet ve gözlük kullanımını dikkate alınarak özel maske ve siperlik üretimi başlamış, Milli Eğitim Bakanı da bu maskeleri bir paylaşımla duyurmuştu.

Okulların açılıp açılmayacağı tartışması halen sürerken, çocukların kendi ölçülerine uygun maskeler kullanması için bir çalışma yapmak gerçekten de çok hoş...

Ama gelin görün ki bu maskelerden bazılarında gökkuşağı renkleri var...

Gökkuşağı da bildiğiniz üzere LGBTİ+ hareketinin sembolü... 

Evet, doğru anladınız; gökkuşağı desenli maskeleri takan çocukların eşcinselliğe özeneceklerini düşündüler.

Aynı şey İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara dağıtılan sütler için de geçerli; üstlerindeki gökkuşağı simgesi subliminal mesajlar taşıyor...

Yerseniz...

Ne demişler; bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. Biz size doğrusunu anlatalım...

Bunların hiçbiri sizi ya da çocuklarınızı, çevrenizdekileri eşcinsel yapmaz. Eşcinsellik bir cinsel yönelimdir. Hormonal bir problem değildir, kaldı ki problem değildir. 

"Eğer cinsel yönelim 'özendirilebilir' bir şey olsaydı, zaten eşcinseller daha çocukken sürekli gördükleri heteroseksüel, yani 'normal' ilişkilere özenirdi. Reklamlarda, dizilerde, filmlerde, masallarda sürekli aşk yaşayan, öpüşen hetero çiftler eşcinsel çocukları nasıl değiştiremediyse ve özendiremediyse, diğer çocuklar da gördükleri eşcinsellerden etkilenip eşcinsel olmayacaklardır."

Bilmemek Değil, Öğrenmemek Ayıp: Eşcinsellik Nedir? Ne Demek? Hastalık mıdır? - onedio.com
Bilmemek Değil, Öğrenmemek Ayıp: Eşcinsellik Nedir? Ne Demek? Hastalık mıdır? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

var bak cogu gızlı escınseldır bu hoykurenlerın sonra konyada asansorde opusen dedeler vıdeosu gorunce oww moww derler. napıcaktı yıllarca sakladıgı bastırdıgı escınsellıgını 80 nınde sız laf dersınız dıye unutacakmıydı. ayıplamanız g. bıle degıl onların

kendineassassin

Yıllardır Bülent Ersoy'u izliyoruz, hattâ evde orijinal kasetleri de vardı; bir güne bir gün çıkarıp da "keseyim şunu!" demişliğim olmadı.. Salağa anlatır gibi anlattım, affola..

akatsuki1971

gelecekte bir türk erkeği; aşkım sana çiçek aldım bak en sevdiğin kırmızı gül, eşi : ulan sen ibne mi oldun bu yaştan sonra hahahaha

modha-nisa

Ben artik gokkusagi gibi renkler gorunce iyice paranoyaklasiyorum acaba escinselde oldum da farkinda degilmiyim henuz diye allahim sen koru tovbeler olsun

ercan-gundogdu

geçenlerde bi kasabada gökküşağı çıkmış . köydeki erkekler gay , kadınlara lesbian olmuş . şimdi ülkede gökkuşağı yasağı düşünülüyormuş . hatta ülkenin içişleri bakanı ile çevre bakanı ortak toplantı yapıp kendi gökkuşağını oluşturan şelalelerde düzenleme yapıp şelalelere basamak yapıp suyun düşüşünü hafifletip parçacık yaymasını engellemesi için proje geliştirmişler. bu ve bunun gibi önlemler acilen alınmalı . yoksa 2055 yılına kadar kaç kişi gökkuşağı kurbanı olur bilinmez . benden söuylemesi . ha ayrıca üçgen meselesinede el atılmalı . sonuçta illumunati ...

Görüş Bildir