Erdoğan: 'Taksim'e Giderseniz A'dan Z'ye Gereği Yapılacak'

 > 
246PAYLAŞIM

Taksim'e Gelirseniz A'dan Z'ye Gereği Yapılacak

Taksim'e Gelirseniz A'dan Z'ye Gereği Yapılacak

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı için yapılması düşünülen anma için, "Taksim'e gelirseniz gereği neyse A'dan Z'ye yapılacaktır." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi Belediyesi’nin hizmet binası açılışında gündeme dair açıklamalar yaptı. Erdoğan, Taksim Dayanışması'nın Gezi Parkı çağrısı için çok net konuştu. Erdoğan "Bu akşam saat 19.00'da bir araya geleceklermiş Taksim’e çağırıyorlar. Geziciler Taksim’e çağırıyorlar. Halkıma sesleniyorum. Bakınız bu oyuna gelmeyin Buraya gelme gibi durumun içine girerseniz, güvenlik güçlerinmiz talimat almışlardır, gereği neyse A’dan Z’ye yapılacaktır. Geçen sene Taksim olaylarında olduğu gibi oralara kadar gelemeyeceksiniz. Çünkü yasalara uymak zorundasınız." dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları;

"DIŞARDAN BİRİ GELSE BİZ SEÇİMİ KAYBETMİŞİZ SANAR"

"30 Mart hizmet siyasetinin teyit edildiği tarihtir. Biz de onlar gibi rahatlığı göremezsiniz. Sandıklar kapandığından itibaren çalışan bir partiyiz. Bugün cumartesi bakın çalışıyoruz. Yarın Pazar, çalışıyoruz. Biz milletin görev verdiği sürede çalışan bir partiyiz. 5 yıllık hizmet süresince her anını millet için değerlendirme derdinde olan bir partiyiz. Dışarıdan biri gelse baksa inanın sanar ki biz seçimleri kaybetmişiz. Dışarıdan bakan biri herhalde bunlar seçimi kaybetti önümüzdeki seçime hazırlanıyorlar diyecektir.

"MUHALEFETİ DESTEKLEYEN İLÇELERİN HALİNİ GÖRÜYORSUNUZ"

Ankara’da İstanbul’da İzmir’de başka yerlerde muhalefet partileri sorgusuz sualsiz destekleyen ilçelerin halini görüyorsunuz. Çevredeki iller hızla ilerlerken bu ilçeler yerinde sayıyorlar. Bu makamlara hizmet için eser üretmek için geliyoruz, hakkını vermek zorundayız. Herkes bulunduğu makamın hakkını verirse herkes yaptığı işin mesuliyeti içinde olursa hak ve hakkaniyetle bu işleri yaparsa Türkiye bugün olduğu yerden kat kat ileride, yüksekte olacaktır.

"MUHALEFET SOKAKTAN MEDET UMUYOR"

Bir ülkede, demokraside muhalefet en az iktidar kadar çalışkan olmaz zorundadır. İktidar gece gündüz çalışırken muhalefet başka gayelerin peyinde gidiyorsa orada sorun var demektir. Biz her meseleyi demokrasi ve hukuku içinde halletme gayreti içindeyken birileri başka gayretin içinde. Muhalefet hukuk, demokrasiyi bir kenarı bırakıyor ya sokaktan ya da terör örgütlerinden medet umuyor. Dünyanın neresinde ana muhalefet partisinin vekilleri sokakla çalışanların eline hara verebilir. Dünyanın neresinde ana muhalefet partisin başındaki kişi gençlere sokağa çıkma polisle çatışma talimatı verir. Meselelerin sokakta çözülmesi savunan bir genel başkan kendisi, siyaseti inkar eder. Sokaktaki eylemciyi teşvik edeceksen, terör örgütlerini sırtını sıvazlayacak sen orada neden varsın. O makamı da dolduramıyorsun. Gider orada kalması mümkün değil.

"O MAKAMI NİYE İŞGAL EDİYORSUN"

Meselelerin sokakta çözülmesini savunan parti bir genel başka en başka kendisini inkar eder, siyaseti inkar eder. Sokaktaki eylemciyi teşvik edeceksen sen orada niye varsın, o makamı niçin işgal ediyorsun. Yakında da gider. Orada kalması mümkün değil. Çünkü bir muhalefet görevi yapmıyor fazla tutmazlar göreceksiniz. O da gidicidir. Partisinin lideri olamadı hatta genel başkanı olamadı sadece genel müdür oldu. Muhalefetteki boşluğu sokak eylemleri ile vandallıkla örtmeye çalışıyorlar. Bir vekil gelir sokağın ortasında TOMA'ların önüne yatar mı? Bir vekil cam indiren teröristlerle birlikte olur mu? Bir vekil polise yaralayanlar beraber olur mu?

"PENSİLVANYA'NIN DİZİNİN DİBİNE ÇÖKTÜLER"

Bunlar siyaset üretebilseydiler gidip Pensilvanya'nın dizinin dibine çökmezlerdi. Oradan medet umdular. Pensilvanya ağına düşürdüğü polis ve yargı mensupları ile hükümet yıpratacak ve muhalefet iktidara gelecekti. 30 Mart'a bunun için hazırlandılar ama tutmadı. Pensilvanya'ya su taşıdılar, Pensilvanya destek verdi ama netice alamadılar. Başbakan'ı yargılamak için bile hazırlıklar yapmışlardı. Bizim dönem için de 17 Aralık öncesi polis zabıtları elimize geçti. O zabıtlarda şahsım için dönemin başbakanı ifadesi geçiyor. Ama başaramadılar. Çıkmış Pensilvanya'nın Türkiye'deki paçavraları yayın organları böyle bir şey diyorlar. Ne yok. belgeler elimizde. Bugün yine gazetelerde var. Erbakan'dan tutunuz yaşayanlara kadar. Hepsi ortada.

"DARBE GİRİŞİMİNİN HESABINI SORACAĞIZ"

Daha hesabını verecekler. Gündemi değiştirmeye çalışıyorlar. Uğraşsınlar ama gündemi değiştiremeyecekler. Bu darbe girişimin hesabını soracağız. Okullar açılırken o paralel yapının çocukları kandıran okulları da boşalacak ve bunların kaynakları tükenecek. Kardeşlerim çocuklarınızı o okullara yollamayın. Bizler kolejlerde okumadık. İmama hatibe gittik.

"ARTİST BURADA"

Şahsım için film hazırlayacaklarmış. Plato kuruyorlarmış. Artist bulamıyorlarmış. Artist burada. Aslı burada benzeri de içinizde o zaman. Ailemize varıncaya kadar her türlü adımı atıyorlar. Dertleri cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde acaba Ak Parti’nin çıkacağı adayı nasıl zedeleriz. İnanıyorum ki Sultangazi cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de patlayacak.

Dün bir araya gelmişler. Ana muhalefet yavru muhalefet gazeteler diyor ki ilkeleri konuşmuşlar ismi değil. Neyin ilkesini konuşuyorsunuz çatı 30 Mart’ta uçtu. Orada da beraber oldunuz ikiniz bir araya gelseniz yüzde 45.5 edemezsiniz.

"19,00'DA TAKSİM'E ÇAĞIRIYORLAR"

Hızlı treni bitirdik. 150 yakında kablolar kesildi, bir yerde kablolar çalındı. Bunlar ihanet çetesi. Farklı yollarla yapıp 15-20 gün için trenizi sefere alacağız. Ülkemizi oyalamanın gayreti içine giriyorlar. Şimdi de çıkmışlar açıklamalar yapıyorlar. Bu akşam saat 19.00'da bir araya geleceklermiş Taksim’e çağırıyorlar. Geziciler Taksim’e çağırıyorlar. Halkıma sesleniyorum. Bakınız bu oyuna gelmeyin. Bu safiyane çevrecilik eylemi değil. Samimiyet yoktur, dürüstlük yoktur burada Taksim’i anıtlaştırma noktasında attığımız ve atacağımız adımları engelleme yöntemleri vardır.

"A'DAN Z'YE GEREĞİ YAPILACAK"

Paralel yargı da bunlarla hareket ediyor. Buraya gelme gibi durumun içine girerseniz, güvenlik güçlerinmiz talimat almışlardır, gereği neyse A’dan Z’ye yapılacaktır. Geçen sene Taksim olaylarında olduğu gibi oralara kadar gelemeyeceksiniz. Çünkü yasalara uymak zorundasınız. Bir yerde eyleme izin verilmiyorsa uyacaksınız, uymuyorsanız devlet gereğini yapacaktır. Sonra öyle oldu, böyle oldu yok. Toplantı mı yapacaksın, geleceksin bildirimde bulunacaksın. Biz nasıl Yenikapı’da, Maltepe’de yapıyorsak sen de gidersin orada gösterini yaparsın. İstediğim yerde, isteğim gibi yaparım yok. Burası yol geçen hanı değil. Normal hayatın devam edecek, sen de gelip bu tür hakkını kullanacaksın."

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir