'Siyaset Yapmak İsteyen Cübbesini Çıkarıp Yapar'

 > 
88PAYLAŞIM

Erdoğan: 'Ahh Geziciler Ahhh'

Erdoğan: 'Ahh Geziciler Ahhh'

Gezi Parkı eylemcilerini eleştiren Başbakan Erdoğan "Ahh Geziciler ahhh. Sizin işiniz cam çerçeve indirmek. Bizim işimiz inşa etmek" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avcılar Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin açılış töreninde konuştu. Konuşmasında muhalefete yönelik eleştirilerde bulunan Erdoğan, Gezi Parkı göstericilerine göndermede bulunarak "Bu büyük bir çevrecilik örneği. Kim çevreci. Ahh Geziciler ahhh. Sizin işiniz cam çerçeve indirmek. Sizin işiniz molotofla yakıp yıkmak. Bizim işimiz inşa etmek" dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

Türkiye çok büyük oranda güven oyu verdi. Verdiğiniz doğru karardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. 30 Mart'ta rakibine 700 bin oy fark atarak belediye başkan adayımız Kadir Topbaş bir kez daha yetki aldı. İstanbullulara bir kez daha vefası için teşekkür ediyorum.

"GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM"

Küresel projelerin takipçisi olmaya devam edeceğim. Bu dönemde inşallah başlattığımız projeleri tamamlayacağız. Marmaray'ın kardeşi lastikli tüp geçiti bitireceğiz. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. 1994'ten beri İstanbul'a layık olmak için çok yoğun mücadele ettik. Sizlere mahçup olmadık. Seçimlerin üzerinde sadece 2 hafta geçmiş olmasına rağmen bugün de hayati bir yatırımın açılışı yapıyoruz. İşte durmuyoruz.

"KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ"

İleri derecede arıtma tesisinin açılışını yapıyoruz. Sandıklar kapandığı anda rehavetin içine giren bir kadro değiliz. Kolları hemen sıvarız. 30 Mart akşamından itibaren kaldığımız yerlerden devam ediyoruz.

"AHH GEZİCİLER AHH"

Bu büyük bir çevrecilik örneği. Kim çevreci. Ahh Geziciler ahhh. Sizin işiniz cam çerçeve indirmek. Sizin işiniz molotofla yakıp yıkmak. Bizim işimiz inşa etmek. Atık sular bu büyük eser sayesinde arıtılacak. Bu suların bir kısmı çevre sanayide kullanılabilecek.

"SOKAKLARI İŞGAL ETMEKLE ÇEVRECİLİK OLMAZ"

(Kılıçdaroğlu görsün tezahüratları üzerine) O anlamaz bu işlerden. O yalan makinesi. O sürekli yalan üretsin onun işi o. Her zaman söylüyorum eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri. Biz geldiğimizde balık nesli tükeniyordu. Pislikten her yer tıkanmıştı. Biz 53 yeni arıtma tesisi yaptık. İşte çevrecilik böyle olur. Sokakları işgal etmekle çevrecilik olmaz. Sadece atık suları arıtmak için 12 milyar lira harcadık.

"YÜZDE 10'UN ALTINDA KALDIĞIMIZ İL YOK"

47 balık türü Haliç’te yaşıyor. Haliç’ten kokudan geçilmezdi. Seçimin ardından hemen ardından yenilgilerini ört bas etmek için yapay tartışmalar başlattılar. Gündemi farklı yerlere çekmeye çalışıyorlar. Bu Başbakan çok sert, neden böyle. Bunu bizlere söyleyenler önce kendilerine baksınlar. Ağızlarına gelen her şeyi, ailesini de karıştırmak suretiyle yapanlar bu millete nasıl izah edecekler. Bu iktidara yüzde 45,5 oy verdiyse bunun bir anlamı var. Başbakan’ına sahip çıkıyor. Ama muhalefet şunu kendisine sorması lazım neden 28 aldım. Diğeri sorsun neden 18 aldım. 45,5 almamıza rağmen o günden beri neden biz bunu 50-60 yapamadık onun hesabını yapıyoruz. Salı günü kürsüye çıktılar başarısızlıklarını gündeme getirmediler. 26 ilde yüzde 5’in altında kaldı muhalefet partileri. Bizim böyle bir sorunumuz yok hamdolsun. Yüzde 10’un altında kaldığımız il yok. Bu büyük hezimeti örtmek için gerilim siyasetini sürdürmeye çalışıyorlar. Biz eser siyaseti üretiyoruz.

"TWITTER VERGİ KAÇAKÇISIDIR"

Özgürlük adına kimse benim ülkemde operasyon yapamaz. Şirketin çıkarlarını düşünenler milletin gönül gözünden kaçamazlar. Twitter vergi kaçakçısıdır. Ülkemin anayasasına uymak zorundadır. Burada belli kurallar altında çalışmalıdır.

"O CÜBBE SİZİ GÜÇLÜ GÖSTEREBİLİR AMA..."

Bu ülkenin anayasal kurumu çıkıyor kendi ülkesinin, bireyin haklarını savunacağına uluslararası şirketleri savunuyor. Herkes konumunu bilecek. Bir iç tüzük hazırladık diyerek yasaların üzerine çıkmak suretiyle kendilerini birincil mahkeme yerine koymak yanlıştır. HSYK yasası ile ilgili müdahale yapılmıştır. Hukukun içinde un gibi sirayet etmiş paralel yapı görmezden gelinmiştir. Herkes yetkisini, konumunu, sınırını bilmeli, Ne yaptığına ne söylediğine dikkat etmelidir. Siyaset yapmak isteyen koltuğundan kalkar cübbesini çıkarır siyaset yapar. Bazı cübbelerin içinde siyaset yapılmaz. Bugün o koltuk o cübbe sizleri güçlü gösterebilir ama bilesiniz ki bu ülkeye, millete zarar verir. Biz ülkemizde bu tür gerilimlerin yaşatılmasına izin vermeyeceğiz. Birileri sizleri alkışlayabilir bilesiniz ki yarın o birileri sizin yanınızda olmayacaktır. Tüm sorunlarımızı siyaset çevresinde konuşacak o sınırlarda çözüme kavuşturacağız.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir