En Başarılı İş İnsanlarından Her Ürünü Satmanızı Sağlayacak Satış Tavsiyeleri

1PAYLAŞIM

#6 Deneyelim bakalım!

Kaynak: https://www.entrepreneur.com/slideshow/3...

1. Sattığınız ürünün her yönünü bilin ve ürünü sevdiğinizi gösterin.

www.instagram.com

Kara Goldin, Hint şirketinin kurucusu ve CEO'su, girişimciler için dijital bir kaynak olan The Kara Network'ün yaratıcısı ve “Unstoppable” podcastinin sunucusudur.

"En iyi satıcıların sattıkları ürüne gerçekten inandığını düşünüyorum. Doğal ve ikna edici bir anlatım bulmak sizin elinizdedir. Ürününüzü satın alan kişileri tanımaya ve istediklerini anlamaya zaman ayırırsanız onların uzun zamanlı müşterileriniz olmasını sağlarsınız. Örneğin Hint ile, daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürmeyi kolay ve eğlenceli hale getirme misyonumuza gerçekten inanıyorum. Suyumuzun tadı şaşırtıcıdır ve meyve özü ile tatlandırılmıştır. Şeker, diyet tatlandırıcılar veya koruyucu maddeler içermez. Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar."

2. Konuşmak yerine dinlemelisiniz.

www.instagram.com

Dan Lok, girişimci, küresel eğitimci ve uluslararası çok satan “Unlock It!” kitabının yazarıdır. Kendisi iki kez TEDx açılış konuşmacısı olmuştur ve Closers.com'un kurucusudur.

"Satış yapan kişilerin en sık yaptığı hata çok fazla konuşmaktır. Konuşmak yerine dinlemeyi seçmelisiniz. Müşterilere soru sormalı ve onların isteklerini ve sorunlarını anlamalısınız. Birçok satıcı ürünlerini almanızı sağlamaya çalışır fakat bunu yaparken müşteriyi uzaklaştırırlar. Ama uman olan kişiler sizin ürünü satın almayı istemenizi sağlarlar."

3. Düşünce yapınıza ve istediklerinize odaklanmalısınız.

www.instagram.com

Katrina Ruth, milyarlarca dolar değerindeki girişimciler için çevrimiçi işletme koçluğu sitesi “The Katrina Ruth Show” sitesinin kurucusu ve CEO'sudur.

"Benim tecrübeme göre milyarlarca dolar değerindeki bir şirket kurmanın ve başarılı olmanın yolu düşünce yapınızdan ve isteklerinizden geçer. Bunun yanında bir stratejiniz de olmalıdır. Ürünlerinizi satabileceğinize inanmalısınız. Ne satmak istediğinizi bilmeli ve ürününüzü satabileceğinize inanmalısınız. Bu inancı hayata geçirmek için çalışmalısınız. Mesajlaşma, benim birincil pazarlama biçimimdir. Mesajınız, insanları inandıkları ve onlar için önemli olan şeyleri hatırlatmalıdır. Herkese her şeyi satabileceğine, yapman gerektiğine ve bunun yapılacak doğru şey olduğuna inanın ve bu düşünce yapısıyla ilerleyin."

4. İstediklerinizi zihninizde görselleştirin.

www.instagram.com

Andres Pira, Blue Horizon Developments'in kurucusu ve CEO'su olan gayrimenkul geliştiricisidir. “Homeless to Billionaire, The 18 Principles of Wealth Attraction ve Creating Unlimited Opportunity” kitaplarının yazarıdır.

"Emlak satışına ilk başladığımda avuç içlerime mesajlar karalardım. Ofise giderken ellerime bakar ve "en iyi satış elemanı" anlamına gelen kısaltmayı görürdüm . Sonra kendi kendime "Tayland'daki en iyi satış görevlisiyim" diye tekrarlardım. Her gün farkına bye varmadan yaptığınız şeyleri düşünün. İstediklerinizi görselleştirmek zihninizi doğru düşünceler ve davranışlarla programlar. Gün boyunca olumlu düşüncelerinizi hatırlamak için bahsettiğim gibi küçük şeyler yapabilirsiniz. Başarınızı insanlarla, nesnelerle ve mekanlarla tam renkli ayrıntılarla hayal edin."

5. Doğru soruları sormalısınız.

www.instagram.com

Keri Shull, 2 milyar dolardan fazla mülk satan Keri Shull Team'in kurucusudur. Aynı zamanda REAL Trends tarafından Amerika'nın En İyi Emlak Acentelerinden biri seçilen emlak koçluğu şirketi HyperFast Agent'ın kurucu ortağıdır.

"Sıra dışı bir satış elemanı olmak, doğru soruları sormak ve ardından daha fazla doğru soru sormaktır. Bu kadar basit. Potansiyel müşterinizin kendisi ve dünya hakkında nasıl hissettiğini önemsemelisiniz. Ancak o zaman ne satıyor olursanız olun hayatlarını iyileştirebilirsiniz."

6. Alanınızda en iyisi olmaya çalışın.

www.instagram.com

Dottie Elliman, yıllık 27 milyar doları aşan gelire sahip emlak aracısı devi Douglas Elliman'ın CEO'sudur.

"En iyi satıcılar o yeteneklerle doğmazlar, zamanla o hale gelirler. Sadece ürünlerini ve servislerini değil, kendilerini de satarlar. Eğer müşterinizde sevgi ve güven hisleri uyandıramazsanız sizden ürün satın almazlar. Hesabımda hiç para yokken şirketimi kurmak için 7 milyon dolarlık kredi almayı başardım çünkü bana inandılar. İyi bir satış elemanı kime satış yaptığının farkındadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını tahmin eder ve ellerinden geleni yaparlar. Alanınızdaki en iyi satıcı olmaya çalışın. Hem alıcı hem de satıcı yaptıkları pazarlıktan memnun olarak ayrılmalıdır. Eğer bir satışı profesyonel ve ahlaklı bir şekilde gerçekleştirseniz güven, dostluk ve sürekli müşteriler kazanırsınız."

7. Teknolojiden yararlanın.

www.instagram.com

Patch Baker, Mobius Media Solutions'ın kurucusu ve CEO'sudur.

"Her zaman bir milyon dolarlık sözleşme hakkında şahsen görüşmeniz gerekmez, ancak bunu telefonla yapmamalısınız. Benim sırrım video görüşmeleridir. Skype üzerinden 1 milyon dolardan fazla değerde bir anlaşma yaptım. Diğer kişinin tavrını, hareketlerini ve yüz ifadelerini görebildiğinizde telefonda olabileceğinizden daha açık ve net olabilirsiniz. Hareketlerine bakarak ne hissettiklerini anlayabilirsiniz. Görüntülü görüşmeler, yüz yüze görüşemediğinizde ilişki kurmanıza yardımcı olur. Hızlı bir şekilde arkadaş edinmeli ve insanları etkilemelisiniz, ancak bunu zorlamamalısınız. Bir görüntülü sohbette rahat hissetmezsem onlarla çalışmam. Görsel temas ve açık iletişim çok önemlidir."

8. Müşterilerin ihtiyaçlarını anlamalısınız.

www.instagram.com

Jeremy Harbour, Yatırımcı ve birleşme ve satın alma uzmanıdır. Kendisi Unity Group ve Harbour Club'ın kurucusu ve CEO'sudur. "Go Do!" ve “Agglomerate: From Idea to IPO in 12 Months” kitaplarının yazarıdır.

"Alıcının motivasyonuna odaklanmak satışın anahtarıdır. Onlarla ilişki kurmaya çalışın ve ihtiyaçlarını anlayın. Bir pazar tezgahında çok ucuza saat satmaya başladım, sonra binlerce kişiye eğlence makineleri sattım. Daha sonra on binlerce için telekomünikasyon sözleşmeleri ve yüz binlerce için küçük işletmeler sattım. Şimdi şirketleri on milyonlara satıyorum. Bir şirketi satmak için gereken çaba, bir telekomünikasyon sözleşmesi satmaktan çok farklı değildir."

9. Her gün çalışmalısınız.

www.youtube.com

Mark Bloom, Glassdoor tarafından iki yıl üst üste çalışılabilecek en iyi yerler arasında gösterilen  NetWorth Realty'nin başkanıdır.

"Herhangi bir konuda ustalaşmak için her gün pratik yapmanız ve çalışmanız gereklidir. Bu yüzden fırsat bulduğunuz her anda çalışmalısınız. Aciliyet duygusunu müşterilerde nasıl yaratacağınızı öğrenmelisiniz. İnsanlar harekete geçmek için zamanları olduğuna inandıklarında, neredeyse her zaman alacaklardır. Onlara boşa harcanan zamanın dezavantajını ve sınırlı arz olduğunu gösterin. Onları pazardaki talebi anlatın. Alıcının, harekete geçme konusundaki isteksizliğinin başkalarının ilk önce harekete geçmesi durumunda istediklerini kaybetmesine neden olacağını anlatın."

Bu tavsiyelerden hangilerini uygulamayı düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. 👇

Sağlık Hizmeti Alanında Dünyanın En Çok Kazanan İnsanları Kimler? - onedio.com
Sağlık Hizmeti Alanında Dünyanın En Çok Kazanan İnsanları Kimler? - onedio.com
İnsanların Başarıya Giden Yoldan Vazgeçmelerine Sebep Olan Faktörleri Açıklıyoruz - onedio.com
İnsanların Başarıya Giden Yoldan Vazgeçmelerine Sebep Olan Faktörleri Açıklıyoruz - onedio.com
Ürünlerini Gençlere Ulaştırmak İsteyen Girişimciler İçin Z Kuşağı'na Yönelik Pazarlama Teknikleri - onedio.com
Ürünlerini Gençlere Ulaştırmak İsteyen Girişimciler İçin Z Kuşağı'na Yönelik Pazarlama Teknikleri - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Hepimiz kaliteyi ucuza almak isteriz. Dolayısıyla müşteriye önce kalite, sonra da makul fiyatlar sunulmalıdır. Bir süre sonra marka değeri oluşacaktır.

Görüş Bildir