Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Davutoğlu'ndan 'Silvan' Açıklaması: 'Kimse Şov Yapmaya Kalkmasın, Bu Mücadele Sürecek'

 > -

Başbakan Davutoğlu, Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki terör operasyonuyla ilgili, "Biz Silvan ve diğer bütün ilçelerimizde, ilimizde yerleşim merkezimizde huzur kesin olarak tesis edilene kadar bu çalışmaları sürdüreceğiz. Kimse şov yapmaya kalkmasın. Neyin ne olduğunu, hangi sokakta, hangi binada nasıl bir yığınak yapıldığını biz biliyoruz. Silvan'da da büyük ölçüde operasyonun tamamlandığını, tamamlanmakta olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı ziyaretinin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

'Şu anda herhangi bir kara operasyonu hazırlığı söz konusu değil'

Kara operasyonuna ilişkin değişik yorumlar yapılıyor. Türkiye'ye dönük herhangi bir tehdit nerede olursa olsun oraya dönük çalışma yapılır. Şu anda Türkiye'nin Irak ya da Suriye bağlamında herhangi bir kara operasyonu hazırlığı söz konusu değil. Böyle bir kısa dönemde böyle bir beklenti içinde olmamak icap eder.

'Huzur kesin olarak tesis edilene kadar çalışmaları sürdüreceğiz'

Biz Silvan ve diğer bütün ilçelerimizde, ilimizde yerleşim merkezimizde huzur kesin olarak tesis edilene kadar bu çalışmaları sürdüreceğiz. Kimse şov yapmaya kalkmasın. Neyin ne olduğunu, hangi sokakta, hangi binada nasıl bir yığınak yapıldığını biz biliyoruz. Silvan'da da büyük ölçüde operasyonun tamamlandığını, tamamlanmakta olduğunu söyleyebiliriz. İnşallah gerek Silvanlı vatandaşlarım gerekse Türkiye'nin her yerindeki vatandaşlarımız kamu düzenini ve huzur ortamını en derinden hissedecek şekilde bu operasyonlar başarı ile tamamlanacak.

'Hükümet bu aşamada var olan yapıyla kurulur'

Hükümetin bu aşamada kurulması var olan Bakanlar Kurulu yapısıyla olur. Çünkü bunun kanunla değişmesi lazım. Kanun olması için Meclis'in açılması lazım ki bu bir süreçtir. Dolaysıyla hükümetimizi sunduğumuz gün bir Bakanlar Kurulu değişikliği beklemek yasal olarak da mümkün değil. Bütün bunlardan sonra bütün tecrübeleri değerlendirip bazı bakanlıklar için düzenlemeler yapılır mı? O tamamıyla süre içerisinde bizim takdirimizle olacak bir husustur. Öyle çok büyük bakan sayısı artışları da o çerçevede dahi beklemek doğru değil. Bir ihtiyaç varsa onun gereği yapılır.

Manisa Valiliği'nin açıklaması: 'Maksadını aşan bir ifadedir'

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş - Valiliğin başörtülü kadınlara kelepçe takılması olayıyla ilgili internet sitesinden yaptığı açıklama tepki çekmişti.

Buradan özellikle zikrediyorum; bu maksadını aşan bir ifadedir. Maksadın ne olduğunu tartışmak da istemem. Kesinlikle 78 milyonun her biri bizim için 'olumlu imaja' sahiptir ve her hukuki soruşturmada hakları, hukukları, en önemlisi de izzetleri ve onurları da devletimizin teminatı altındadır.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir