Görüş Bildir
Haberler
Davutoğlu'nun Bayram Mesajını IŞİD Mi Yükledi?

Davutoğlu'nun Bayram Mesajını IŞİD Mi Yükledi?

05.08.2014 - 12:40 Son Güncelleme: 05.08.2014 - 12:41

11 Haziran 2014'ten beri IŞİD işgali altında olan, dolayısıyla da kapalı durumdaki Musul Başkonsolosluğu'nun internet sitesine, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "bayram tebriğinin" yüklenmesi TBMM'ye taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, TBMM'ye ilettiği yazılı soru önergesinde Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nun 11 Haziran'dan bu yana IŞİD işgali altında olduğunu, Başkonsolos Öztürk Yılmaz dahil 49 kişinin de rehin olduğuna dikkat çekti.

İşgal edilen Musul Başkonsolosluğu sitesinde bayram mesajı

'Türkiye Cumhuriyeti görevlileri, 11 Haziran 2014 tarihinden beri, Musul'daki başkonsolosluk binasına giremiyor. Aradan geçen 56 güne rağmen halen rehinelerimizin akıbetleri hakkında da bilgi alınabilmiş değildir' diyen Oran, yanıtlanması istemiyle şu soruları yöneltti;

'Musul Başkonsolosluğu'nun resmi web sitesine bu tarihten itibaren herhangi bir mesaj yüklenemezken 28 Temmuz 2014 tarihinde Dışişleri Bakanı’nın Ramazan Bayramı mesajının yüklenmesi nasıl mümkün olmuştur?

Yurt dışındaki tüm başkonsolosluklarının web siteleri Dışişleri Bakanlığı merkezinden, Ankara’dan mı güncellenmektedir?

Başkonsolosluklarımızın web siteleri Ankara’dan güncellenmiyorsa Dışişleri Bakanı’nın Ramazan Bayramı mesajını Musul Başkonsolosluğu web sitesine kim ekledi? Bu web sitesini 11 Haziran'dan bu yana ISİŞ isimli terörist örgüt mü yönetmektedir. Dışişleri Bakanı'nın bayram mesajını web sitesine IŞİD mensupları mı yükledi?

İşgal altındaki bir başkonsolosluk web sitesine, rehinelerle ilgili tek satır konulmazken, hiçbir şey yokmuş gibi bakanın özel mesajının yüklenmesiyle ortaya çıkan gayri ciddi durumun sorumlusu kimdir, bu uygulama talimatını kim vermiştir?

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/269...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın