David Bowie'nin Vasiyeti Açıklandı

 > -

10 Ocak'ta kansere yeni düşerek hayatını kaybeden ünlü İngiliz şarkıcı David Bowie'nin vasiyeti açıklandı. Bowie, vasiyeti gereği Endonezya'nın Bali adasında Budist geleneklerine göre gömülecek.

İngiliz şarkıcı David Bowie’nin vasiyeti ABD’nin New York kentinde okundu. Ünlü şarkıcının 100 milyon dolarlık servetini model eşi Iman ve çocukları arasında bölüştürdüğü belirtildi. Iman’ın servetin yaklaşık yüzde 50’lik kısmını aldığı, çocuklar Duncan Jones (44) ve Alexandria Zahra Jones’un (15) ise kalan parayı eşit olarak bölüşeceği belirtildi. Ayrıca Bowie’nin özel asistanı Corinne Schwab’a 2 milyon dolar, ailenin eski dadısı Marion Skene’e de 1 milyon dolar bıraktığı da açıklandı

Yalnız yakıldı

Bowie’nin 2004 yılında yazdığı vasiyetinde öldükten sonra küllerinin Endonezya’nın Bali Adası’na dökülmesini istediği de görüldü. Ünlü şarkıcının vücudunun Bali’de yakılmasını istediğini ancak “eğer bu pratik olmazsa herhangi başka bir yerde yakılıp Bali’ye götürülmeyi de kabul edeceğini belirtti” diye açıklandı. Şarkıcının törenin “Budist geleneklerine uygun bir şekilde gerçekleştirilmesini istediği” de belirtildi. Bowie’nin vücudu 12 Ocak’ta New Jersey’de yakılmış ve onun taleplerine uygun bir biçimde ailesinden hiç kimse bu işleme şahit olmak üzere krematoryuma gitmemişti.

Elvis Presley'nin rekorunu yakaladı

Bowie'nin ölmeden iki gün önce yayınladığı yeni albümü Blackstar, İngiltere'de son üç haftadır listenin ilk sırasında bulunuyor. Bowie, ölümünün 3. haftasında İngiltere'de en çok satan 40 albüm listesine giren 12 albümüyle, Elvis Presley'nin rekorunu da yakaladı.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriEndonezyaİngiltere
Görüş Bildir