Kılıçdaroğlu İzmir'de Konuştu: 'Bizi Dünyaya Rezil Etti'

 > 
154PAYLAŞIM

'Bizi Dünyaya Rezil Etti'

'Bizi Dünyaya Rezil Etti'

CHP lideri, "Facebook ve Twitter için 'başbelası' diyen bir başbakan gördünüz mü? 140 karakterden korkan bir başbakan yarattınız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir mitinginde Twitter'a yasak kararını eleştirdi, "Bakın şimdi Twitter'a yasak getirdiler. Sizin düşüncenizden korkan bir başbakan yarattınız" dedi.

Gündoğdu Meydanı'nda İzmirlilere seslenen Kılıçdaroğlu, "Siz hiç 'Facebook'u Twitter'ı kapatacağım diyen bir başbakan gördünüz mü? Adam bizi dünyaya rezil etti. Biz demokrasi için çabalarken yasak getirdi. O yasak gençlere söktü mü? O yüzden gençlere şükran borçluyum" diye konuştu.

CHP lideri , "Bugün Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkanımız saldırıya uğruyor. Ne dedi başkan adayımız: 'İsmet İnönü der ki; namuslular en az namussuzlar kadar cesur olacak' Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bu CHP yedi düvele karşı mücadele etmiş Kuvay-i Milliye’nin merkeziyiz" dedi.

'Milyon Ali hesap versin'

"Yolsuzluğu inkar ediyor. Adımın Kemal olduğu kadar doğru olduğunu biliyorum. Hiç kimse sabahın köründe oğluna telefon edip bakanların oğullarının evinde arama yaptırdığını bildirmez. O sıradan bir çalan değil başçalan. Artık onun unvanını sadece İzmir, Manisa, Edirne, Trakya değil tüm dünya biliyor."

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım için 'Milyon Ali' ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, "Milyon Ali arkasına mütaahitleri alıp, 'İzmir'i nasıl satın alabilirim' diye düşünüyor. Ev ev gezip parfüm dağıtıyor. Sen önce oluşturduğun 630 milyon dolarlık havuzun hesabını ver, sonra İzmirlilerin karşısına çık" dedi.

Gezi'yi andı

Gezi eylemlerini unutmadıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Ne pahasına olursa olsun o mücadelelerinde başarı sağladılar. Zaten Gezi’den sonra da hiçbir zaman çarkı tutmadı. Bozulmadı. Kendi kendisiyle bile kavga ediyor. Provokasyonlara gelemeyeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin:

CHP İzmir Mitingi'nde Gövde Gösterisi Yaptı

CHP İzmir Mitingi'nde Gövde Gösterisi Yaptı

İzmir mitinginde kalabalığa dikkat çeken Kılıçdaroğlu "Buradaki kalabalığın bir bölümü sahnenin arkasında. Keşke bütün İzmir'e seslenebilseydik" dedi.

'Başbakan Kemal' sloganlarıyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu "İnşallah o da olacak. İlk adım 30 Mart. 30 Mart'ta yerel iktidarı alacağız ve haramilerin iktidarını söz veriyorum yıkacağız" dedi.

Alandaki kalabalığa dikkat çeken CHP lideri "Buradaki kalabalığın bir bölümü sahnenin arkasında. Keşke biraz geriye alabilselerdi de bütün İzmir'e seslenebilseydik." şeklinde konuştu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satırbaşları;

Böyle slogan atarsanız gider patentini alır, sizden üstüne para alır. Onda para sevgisi var, insan sevgisi yok. İnsan sevgisi olsa 15 yaşındaki çocuğu miting meydanlarında yuhalatmaz. Hanımlar süpürgeyi alın, haramilerin iktidarını süpürün. İçinizde Konya'dan gelen var mı otobüslerle? Yok mu? Garip bir durum. Ankara'dan gelen var mı? Yok mu? Hepiniz İzmirlisiniz. Recep'in haline üzülüyorum. Malı götürdü, kaçmaya çalışacak. İzmir'e söz, CHP iktidarında nereye kaçarsa kaçsın getireceğim ve hesabını soracağım. İlk kez şimdi sınav sorularının açıklanması yasaklanıyor. Neden? Eğer iktidar şaibeli olursa onun yaptığı sınavlar da şaibeli olur. Eğer iktidar şaibeli olursa 76 milyonun ödediği vergilerin hesabını bilemeyiz.

"MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİSİNİZ"

Bu seçimlerde 2,5 milyon gencimiz ilk kez oy kullanacak. Siz sadece benim değil bu ülkenin onurusunuz. Siz Mustafa Kemal'in askerlerisiniz. Bir diktatöre siz diz çöktürdünüz. O yüzden size her zaman şükran borçluyum.

"GEZİ'DEN SONRA ÇARKI TUTMADI"

Gezi eylemlerini unutmadık. Ne pahasına olursa olsun o mücadelelerinde başarı sağladılar. Zaten Gezi'den sonra da hiçbir zaman çarkı tutmadı, bozuldu. Kendi kendisiyle bile kavga ediyor. Provokasyonlara gelmeyeceğiz. Sağduyulu, sorumlu bir yurttaş olarak demokrasi için sandığa gideceğiz. Onun provokasyonlarına asla gelmeyeceğiz. İktidardan gitmemek için her türlü yolu deneyebilir.

"BUGÜN MANSUR YAVAŞ'A SALDIRDILAR"

Bugün Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkan adayımız saldırıya uğruyor. Ne dedi başkan adayımız: 'İsmet İnönü namuslular en az namussuzlar kadar cesur olacak.' Bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bu CHP 7 düvele karşı mücadele etmiş Kuvay-i Milliye'nin merkezi. Biz barıştan, konuşan Türkiye'den yanayız. Twitter'a yasak getirdiler. Twitter'ı en çok gençler kullanıyor. Kaç karakter? 140. 140 karakterden korkan bir başbakan yarattınız.

"O ZATA NE MAL OLDUĞUNU GÖSTERDİ"

Siz hiç ayakkabı kutusundan korkan Başbakan gördünüz mü? Bir kadınımız ayakkabı kutusu gösterdi. Polisler gidip yakaladı Başbakan'a hakaret diye. O zata ne mal olduğunu gösterdi. Ona da şükran borçluyum. Ben ona bir unvan veriyorum. Sıradan bir çalan değil Başçalan. Onun ünvanını artık bütün dünya biliyor. Siz hiç 'Facebook'u kapatacağım, Twitter'ı kapatacağım, baş belasıdır' diyen bir siyasetçi gördünüz mü? Türkiye'de var. Adam bizi dünyaya rezil etti. O yasak gençlere söktü mü? Gençler yasağı dinledi mi? Yasak size işlemez. Siz zaten doğruların peşindesiniz. Siz zaten mücadele edersiniz

"KALABALIĞIN BİR KISMI DA ARKADA"

Buradaki kalabalığın bir bölümü sahnenin arkasında. Keşke biraz geriye alabilselerdi de bütün İzmir'e seslenebilseydik. Düşmana ilk kurşunun atıldığı yerdir İzmir. O nedenle İzmir'i sindirmek istiyorlar. İzmir'i parayla satın almak istiyorlar. Yapabilirler mi? 7 düveli denize döken İzmir sana mı eyvallah diyecek.

"O PARFÜMÜ ALIN O SİZİN HAKKINIZ"

İzmir'i alabilir miyiz diye size birini gönderdiler. Milyon Ali. Arkasına almış müteahhitleri. Sıra sıra. İzmir havuzu oluşturmuş. Ev ev parfüm dağıtıyor. O parfümü alın. O sizin hakkınız. Yürüttüğünün yanında bir şey değil.

İzmir'e gelmiş, havuzu oluşturmuş. İzmir'i satın alacak Milyon Ali. Önce sen Başçalan'ın talimatıyla oluşturduğun havuzun hesabını ver.

"ADIMIN KEMAL OLDUĞU KADAR EMİNİM"

Yolsuzluğu inkar ediyor. Adımın Kemal olduğu kadar onun doğru olduğunu biliyorum. Hiç kimse sabahın köründe oğluna telefon edip bakanların oğullarının evinde arama yaptırdığını bildirmez.

"ONU ADAM YERİNE KOYMUYORUM"

O her türlü hakareti yapar. Onu adam yerine koymuyorum ki. Adam olsa 4 bakanın çocuklarının yatak odalarında onun boyu kadar para kasaları olmaz.

haberler.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir