Görüş Bildir
Haberler
Blackberry, Beklenenden Az Zarar Etti

Blackberry, Beklenenden Az Zarar Etti

Caner
20.06.2014 - 23:29
İçeriğin Devamı Aşağıda

Blackberry, Beklenenden Az Zarar Etti

Zor günler geçiren Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry , yayınlanan 2015 ilk mali çeyrek raporuna göre yine zarar etti, ancak bu zarar, beklenenden daha küçük boyutta gerçekleşerek bir nevi firmanın yüzünü güldürdü denilebilir.

ile sona eren çeyrekte, hisse başına 0.25 dolarlık düşüş beklenirken, 0.11 'lik bir düşüş yaşandı. Bu da daha iyi tabii ki. Ayrıca bu çeyrekte 1.6 milyon akıllı telefon dağıtıldı ve 2.6 milyon telefon satıldı. Firmanın bu çeyrekte geliri 966 milyon dolar o lsa da, bir önceki çeyrekteki 976 milyon dolarla kıyaslayınca %1'lik düşüşün olduğu gözlerden kaçmıyor.

Yaşanan bu gelişmeler neticesinde, BlackBerry'nin üst düzey yöneticileri gelecek için umutlu. Yeni CEO John Chen , geçtiğimiz ayında şirketin başına getirilmişti ve o zamandan bu zamana kadar BlackBerry'de işletme giderleri %57 oranında azaltıldı , yeni anlaşmalar yapıldı ve yalnızca üst seviye telefonlar değil, giriş seviyesine yönelik telefonların da üretileceği bildirilerek Çin ve Hindistan gibi pazarlarda da büyüme hareketinde bulunacağı belirtildi.

Bakalım bundan sonrasında neler olacak...

teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/Mo...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0