Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bülent Arınç: 'Yapacağım Açıklamalar İçin Erken'

 > 
78PAYLAŞIM

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, seçim sonuçlarıyla ilgili açıklama yaptı. Arınç 'HDP Ak Parti iktidarını yıkmak için bir koçbaşı gibi kullanılmıştır' dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkındaki bir soruya ise Arınç, "8 Haziran’dan sonra çok şeyler açıklayabileceğimizi söylemiştim. Ama bugün 8 Haziran… 8 Haziran sonrası değil" şeklinde cevap verdi.

Arınç'ın açıklamalarından satır başları:

'Büyük başarı görmek isterdim ama olmadı'

Ülkemizdeki seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. Biraz sonra merkez karar yönetim toplantısı yapılacak. Burada daha kapsamlı değerlendirme yapacağız. Hepimizin bir değerlendirmesi var ama bunu ifade etmek için henüz erken. Bülent Arınç olarak bir hissiyatımı ifade edeyim. Bu partinin kurucusuyum ve 13 yıldır hep zaferler gördüm. Dün akşamdan itibaren aktif göreve de veda ettim. Bu günde büyük başarı görmek isterdim ama bu olmadı. Üzgün olduğumu söylemek istiyorum.

HDP yüksek oy aldı ve çok sayıda milletvekili çıkardı. HDP bu seçimde başarılıdır, CHPve MHP değildir. Her iki partinin genel başkanlarına baktığımızda seçimden memnun olduklarını görüyoruz. Bu bir çelişkidir. Biz 3 dönemdir tek başımıza iktidardaydık ve iktidarlara aışmış bir partiyiz. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Aldığımız oy oranına bakarak yakın bir zamanda Ak Parti'nin yeniden iktidar olması söz konusudur. HDP bir projedir. HDP, Ak Parti iktidarını yıkmak için bir koçbaşı olarak kullanılmıştır. Ülke hükümetsiz bırakılmamalıdır. çevremizdeki lkelerde meydana gelen içsavaşla ilgil acil bir karar alınması gerekebilir.

HDP kimin eseriyse onlar koalisyonu önce kendileri bir denesinler. Buyursunlar 3 parti koalisyon yapsınlar. Ülkenin yönetime ihtiyacı var. Siyasette kapıları kapatanlar korkak kişilerdir.  Erken seçime gidilirse bu da bir demokrasi çeşididir. Biz aktif siyasete girerken 3 dönem kuralını bilerek, kabu ederek girdik ama böyle de bir sonuç beklemiyorduk.

Gökçek tartışması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Arınç, şunu söyledi:

"Bunlar şahsi sorular ve doğrudan benimle ilgili konular. Ben 8 Haziran sonrasını işaret etmiştim. Onun için bugün itibari ile henüz yapacağım açıklamalar için erken."

Bülent Arınç, daha önce "8 Haziran'dan itibaren konuşmayı isterim" açıklamasını yapmıştı.

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir