AKP Milletvekili Türkiye'nin 65 Yıldır Üye Olduğu NATO'ya 'Terör Örgütü' Dedi

 > -

15 Temmuz darbe girişimini değerlendiren AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, NATO'nun geçmişteki darbelerin ve kirli işlerin arkasında olduğunu ve günümüzde de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı istemediğini iddia etti. Tayyar, "NATO artık Türkiye için bir tehdit haline geldi. DEAŞ, PKK ve FETÖ'nün yanına NATO'yu da ekleyebilirsiniz. Çünkü bir terör örgütü haline geldi." dedi.

Milat gazetesinden Özlem Doğan'a konuşan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi.

Doğan'ın "Kamuoyunda 15 Temmuz'un azmettiricisinin ABD ve NATO olduğu yönünde kuvvetli bir kanaat var. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? ABD ve NATO darbe kalkışmasının neresinde? sorusuna Tayyar, "Türkiye NATO'ya girdikten sonra darbelere maruz kaldı. Ülkenin başına gelen kirli ve kanlı işlerin içinde hep NATO oldu. 1960 darbesi İngilizler'in, 1971 muhtırası CIA'in, 1980 darbesi ise NATO'nun gerçekleştirdiği darbedir. Kendine yeni bir yol çizen NATO'nun planına göre Erdoğanlı bir Türkiye olmamalı. Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışan NATO artık Türkiye için bir tehdit haline geldi. DEAŞ, PKK ve FETÖ'nün yanına NATO'yu da ekleyebilirsiniz. Çünkü bir terör örgütü haline geldi. Türkiye buna karşı bir tedbir almalı. Bu tedbir de İncirlik Hava Üssü'nü kapatmak olabilir." şeklinde yanıt verdi.

Tayyar'ın NATO'yu 'terör örgütü' olarak nitelendirmesi sosyal medyanın da gündeminde: "Yani biz ülke olarak terör örgütünün üyesiyiz'"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir