AKP Milletvekili Hülya Nergis'in Gelişmiş Türkiye Yorumu: 'Ev ve Araba Almak Artık Zor Değil'

 > 
846PAYLAŞIM

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, katıldığı bir programda "Standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak, araba sahibi olmak hiç zor değil" ifadelerini kullandı. Nergis’e tepki gösteren İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, “Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek?" dedi.

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göreAKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in, “Artık asgari ücretlimizin  evinin önünde arabası mevcut” sözlerine tepkiler sürerken, AKP Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'in de 21 Ocak 2021 tarihinde katıldığı bir programda benzer açıklamalar yaptı.

'Standartlar yükseldi'

Sosyal medya üzerinden yayımlanan bir programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Nergis, köyden kente göçü överek, şehirlerdeki standardın yükseldiğini belirtti.

Nergis, ev ve araba almanın kolaylaştığını söylediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak araba sahibi olmak hiç zor değil.  Aile içerisinde geçmişte bir kişi çalışırdı, şimdi bakıyorsunuz bir kaç kişi birden çalışıyor. Eskiden aileye baba bakardı, erkek evlat çalışırdı. Öyleydi koşullar, ama bugün baktığınızda kız erkek ayrımı olmadan herkes çalışabiliyor. Evin hanımı da, erkekte çalışabiliyor. Hayat standardı çok değişti. Bunu köyde de görüyorsunuz, şehirde de görüyorsunuz. Zaten köyler mahalle oldu. Köy kavramı zaten Büyükşehirler'de kalmadı, ama bu sosyolojiyi de iyi okumak lazım."

'Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil'

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla AKP'li Hülya Nergis'in açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman şu ifadelere yer verdi:

“Akp Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, ‘Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev, araba sahibi olmak hiç zor değil' demiş. Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek? Ayrıca, Asgari ücret 2825.90TL iken en ucuz. araba 164.000 TL. Yani asgari ücretin 58 katı !”

Nergis'in açıklamaları sosyal medyada tepki çekti👇

Motokuryeye Çarpan Araç Sürücüsü Kuryenin Cansız Bedenini Bırakıp Kaçtı - onedio.com
Motokuryeye Çarpan Araç Sürücüsü Kuryenin Cansız Bedenini Bırakıp Kaçtı - onedio.com
Tarım Bakanlığı, GDO'lu 1 Mısır ve 4 Soya Çeşidine Onay Verdi - onedio.com
Tarım Bakanlığı, GDO'lu 1 Mısır ve 4 Soya Çeşidine Onay Verdi - onedio.com
Antarktika'da 1270 Kilometrekarelik Buz Kütlesi Koptu - onedio.com
Antarktika'da 1270 Kilometrekarelik Buz Kütlesi Koptu - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir