Görüş Bildir
Haberler
4 Set Çalışanı Burak Özçivit Hakkında Şikayette Bulundu! "Gözlerimizin İçine Bakarak Küfür Etti..."

4 Set Çalışanı Burak Özçivit Hakkında Şikayette Bulundu! "Gözlerimizin İçine Bakarak Küfür Etti..."

Müge Kakşi
16.10.2021 - 23:30

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman'ın başrol oyuncusu Burak Özçivit hakkında çıkan iddialar olay oldu. 4 set çalışanı Özçivit'in kendilerine küfür ve hakaret ettiğini söyleyerek şikayette bulundular. Şikayetin ardından soruşturma başlatılırken Özçivit ise 'Ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır.' diyerek kendini savundu. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Beykoz Riva’da 8 Aralık 2020’de ‘Kuruluş Osman’ dizisinin çekimleri sırasında, dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in kendilerine küfür ve hakaret içeren sözler söylediğini iddia eden 4 set çalışanı, Özçivit hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte detaylar...

Burak Özçivit'e Soruşturma

Burak Özçivit'e Soruşturma

'Kuruluş Osman'ın başrol oyuncusu Burak Özçivit'in kendilerine hakaret ve küfür içerikli sözler söylediğini öne süren set çalışanları, Özçivit hakkında suç duyurusunda bulundu. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Özçivit, 'Set ortamının stresli olduğu doğrudur ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır' dedi.

"Gözlerimizin İçine Bakarak Küfür Etti"

"Gözlerimizin İçine Bakarak Küfür Etti"

Müştekilerden A.Ö., dizi setinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyerek, “Olay günü çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit içinde bulunduğu çadırdan çıkarak set görevlilerinin olduğu yere doğru, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. Sonra seti terk etti. Hemen geri döndü ve aynı küfürleri bir daha söyledi. Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyunca şok girdi ve kimse ağzını açıp tek bir kelime bile söylemedi. Şüphelinin daha önceden de farklı kişilere bu kadar ağır olmasa da benzer hareketleri olmuştur” diyerek oyuncudan şikayetçi olduğunu söyledi.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Burak Özçivit hakkında, ‘birden fazla kişiye yönelik alenen hakaret’ suçundan soruşturma başlatıldı.

"Ağzımdan Asla Küfür ve Hakaret Çıkmamıştır"

"Ağzımdan Asla Küfür ve Hakaret Çıkmamıştır"

İfadesi alınan Burak Özçivit: Ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Burak Özçivit, “Müşteki olarak adı geçen şahısları oynamış olduğum dizi olan ‘Kuruluş Osman’ınn set ekibi görevlileri olmasından ötürü tanırım. İddia ettikleri gibi kendilerine kesinlikle hakaret etmedim. Set ortamının stresli olduğu doğrudur. Ama ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Çıkması da mümkün değildir. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir” dedi.

'Beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir”

Müştekiler ile yapımcı firma arasında birtakım anlaşmazlıklar olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, “Bu kişiler, ihtilafların çözümü için benim ismimi bu olaya dahil ederek yapımcı firmayı zor durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır. Şirketle anlaşmazlıkları olan tarafın amacı, benim üzerimden olduğunu iddia ettikleri alacaklarını almaktır. Dolayısıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir” ifadelerini kullandı.

Savcılık, suçun ‘uzlaşma’ kapsamındaki suçlardan olması nedeniyle dosyayı Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın