Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Suçlarını Örtmek İçin Şehit Cenazelerini Tiyatro Sahnesine Çevirdiler'

 > 
13PAYLAŞIM

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde protesto edilmesi ve kurşunla tehdit edilmesine tepki gösterdi. "Suçu örtmek için sefil oyunlarını, o şehitlerin cenazelerini bir tiyatro sahnesine çevirmeye çekinmeden yapacaklarını da açıkça bize göstermiş oldular" diyen Böke, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın açıklamalarına da tepki gösterdi: "Saray soytarıları, 'Ana muhalefet liderine yapılanlar halkın takdiridir' diyor. Açıkça suça azmettiriyorlar."

Selin Sayek Böke'nin açıklamalarının tamamı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK toplantısının ardından CHP Genel Merkezi'nde  açıklama yaptı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan protesto ile ilgili Böke, şöyle konuştu: 

"Dün siyasette kara bir leke olacak saldırı gerçekleşti. MYK'da saldırıyı değerlendirdik. Tavrımız net ve kararlı olacaktır. Biz demokrasi mücadelesi veriyoruz. Biz bu mücadeleyi 93 yıldır taşıyoruz ve bu mücadele gücünün karşısında kimse duramaz. Bir kez daha kararlılığımızı konuştuk.

Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na 'Kurşunlu' Tehdit: Gözaltına Alınanlar Serbest - onedio.com
Şehit Cenazesinde Kılıçdaroğlu'na 'Kurşunlu' Tehdit: Gözaltına Alınanlar Serbest - onedio.com

'Saray, iktidarda kalmak uğruna bir çok canı feda etmiş görünüyor'

Türkiye, saray rejimi ve AKP ikitdarı tarafından terör sarmalına teslim edildi. Saray, iktidarda kalmak uğruna bir çok canı feda etmiş görünüyor. Bu noktaya taşıyanların kim olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu tabloyu ortaya çıkaran AKP iktidarıdır. Sorumlular açık. 14 yılda kana boğdular. Bu iktidar Öcalan'a övgüler dizdi. Bomba yığınağına göz yumdu. Bu iktidar yasaları teröristler masa etrafında meze etti. Bu iktidar bir yıl içinde 500'ün üzerinde şehit verilmesine neden oldu. Ankara'nın, İstanbul'un göbeğinde bomba patlamasına neden oldu. Suçluluk ve çetecilik anlayışıyla saldırı gerçekleştirdiler. İşte bu suçu örtmek için sefil oyunlarını o şehitlerin cenazelerini bir tiyatro sahnesine çevirmeye çekinmeden yapacaklarını da açıkça bize göstermiş oldular."

14 Fotoğraf ve Bir Soru: Protestocu mu Yoksa Provokatör mü? - onedio.com
14 Fotoğraf ve Bir Soru: Protestocu mu Yoksa Provokatör mü? - onedio.com

'Saray soytarıları karşımıza çıkıp halkın takdiri diyor'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklamalarına tepki gösteren Böke, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Bütün bunlar olurken Saray soytarılarını karşımıza çıkarıyorlar. Saray soytarıları, 'Ana muhalefet liderine yapılanlar halkın takdiridir' diyor. Açıkça suça azmettiriyorlar. 14 yıllık bir iktidar sonucunda bizi kana boğdular.

Ne yaparsanız yapın, nereye kaçarsanız kaçın, hangi provokasyonu yaparsanız yapın. Bizi demokrasiden, hukuktan alıkoyamayacaksınız. Bu mücadeleyi kazanacağız. Suçlular suçlarını örtmek için su çetelerini sokaklara salıyorlar. Türkiye'yi bu zorba çetelere teslim olmayacağız. Öyle acı ki adına protesto denilen saldırıda taciz ve adam yaralama gibi suçlardan yargılanmış özel harekat tişörtü giymiş kişiler tarafından düzenlendi. Yanıt almayı beklediğimiz, soracağımız çok soru var."

Selin Sayek Böke, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde söylediği, "Anneliği reddeden kadın eksiktir, yarımdır" sözlerine de tepki gösterdi.

'Buradan Türkiye'nin bütün kadınları adına sesleniyorum: Sana ne?'

Erdoğan: 'Anneliği Reddeden Kadın Eksiktir, Yarımdır' - onedio.com
Erdoğan: 'Anneliği Reddeden Kadın Eksiktir, Yarımdır' - onedio.com

Böke, şöyle konuştu:

"Bir de Cumhurbaşkanı, yaz mevsimi geldiği için kadına hakaret sezonunu da açmış gözüküyor. Öyle ki, hiç üzerine vaziye değilken biz kadınlara nasıl yaşayacağımızı, yaşarken ne yapacağımızı söyleme yetkisini kendisinde görüyor. Buradan Türkiye'nin bütün kadınları adına sesleniyorum: Sana ne. İstediğimiz gibi yaşarız. İstersek çocuk yaparız, istersek çocuk yaparız ve yaşantımıza kimsenin müdahalesine izin vermeyiz. Türkiye'nin kadınları için de, Türkiye'nin çocukları için de bu demokrasiyi, bu özgürlüğü, bu geleceği hayal ediyoruz."

Ajanslar

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir