Para Kazanmanın 6 Adaletsiz Yolu

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Kazanmanın' Haksız Yolları

Eskiler zarfa değil mazrufa bak derlerdi. Görünüşün yüceltildiği günümüzde bu sözün anlamını çoktan yitirdiğini söyleyebiliriz. Peki, işyerinde başarılı olmak için hangi yönde çalışmalı?

İnsanlar seksi ve güzel görünmek isterken çoğu zaman azı karar çoğu zarar atasözünü unutuyorlar. “Güzel” görünmek için rahatsız edici şekilde büyüyen talep ve arz, maaş ve kariyer açısından her zaman olduğundan daha çok ciddi sonuçlar doğurmaya başladı. Nitelikleri yeterli olmayanlar anlamsızca köşe ofislerin anahtarlarını kapmaya başladıysa bu tam da sizin okumanız gereken yazı.

İşte daha fazla para kazanmanın 6 adaletsiz yolu:

1 - TANRIM BENİ BAŞTAN YARAT

Looks: Why They Matter More Than You Ever Imagined kitabının yazarı Gordon Patzer; "Çekici erkekler ve kadınlar genellikle daha yetenekli, nazik ve akıllı olarak görülüyor ve bu algı yükselmelerini sağlıyor" dedi. Londra Guildhall Üniversitesi'nin yaptığı araştırmaya göre çirkin erkekler çekici arkadaşlarından yüzde 15 daha az kazanıyor. Kadınlarda ise bu oran yüzde 11.

"Güzellik Primi"nin var olduğunu iddia eden Newsweek dergisi ise; kadın çalışanların yüzde 13’ünün ve erkek çalışanların yüzde 10’unun işlerinde başarılı olabilmek için plastik cerrahiye başvurmak istemelerinin bunun en iyi kanıtı olduğunu yazdı. Dikkat çekici göğüs dekoltesi, güzel bir yüz, iyi bir saç kesimi ve güzel kıyafetlerin yapamayacağı yok gibi…

2 - UZUN GÖRÜNMEK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIN

Gordon Patzer; “Yükseklik eşittir güç ve otorite" diyor ve ekliyor “Uzun boylu insanlara bakmadan geçemeyiz”.

Florida Üniversitesi'nden psikolog Timothy Judge ve araştırmacı Daniel M. Cable’a göre her ekstra inç yıllık kazançta 789 dolar artış anlamına geliyor. 1.80 boyundaki biri 30 yıllık kariyeri boyunca 1.65 boyundaki birinden yaklaşık 166 bin dolar daha fazla kazanıyor.

3 - “ERKEĞİN YARAŞIRI BIYIK”

Kabul ediyoruz, bu görüş ilk bakışta objektif gelmeyebilir fakat Amerikan Bıyık Enstitüsü’nün yaptığı araştırmalardan elde edilen verilere göre bıyıklı erkekler sakallı erkeklerden yüzde 8,2 ve temiz traşlı erkeklerden yüzde 4,3 daha fazla kazanıyor.

4 - SARIŞIN OLUN

Avustralya Queensland Üniversitesi'nden araştırmacılara göre gerçek olsun ya da olmasın; sarışınlar, esmerler ve kızıllara oranla yüzde 7 daha fazla kazanıyor.

Eski esmer yeni sarışın Lady Gaga, Forbes’a göre geçen yıl 62 milyon dolar kazandı…

5 - ERKEKTE SOL KADINDA SAĞ EL MAKBUL

İngiltere’de yapılan bir araştırmada solak erkeklerin diğerlerine oranla yüzde 5 daha fazla kazandığı saptanmış. Diğer taraftan, sağ elini kullanan kadınlar solak kadınlara göre yüzde 4 daha az kazanıyor.

Warwick Üniversitesi araştırmacıları Vincent O'Sullivan ve Kevin Denny, solak erkeklerin daha bazı konularda daha yetenekli ve becerilerini geliştirmede daha başarılı olduğuna dair bazı psikolojik kanıtlar olduğunu belirtti.

6 - YEMENİZE İÇMENİZE DİKKAT EDİN!

İçen erkekler yüzde 10 daha fazla kazanıyor. İçki olsun, sigara olsun; içen insanlar arasındaki sosyal bağlar daha kuvvetli oluyor ve bu da işyerinde başarılı olmaya ve yükselmeye etki ediyor.

Ayda en az bir kez bara giden erkekler gitmeyenlere göre yüzde 7 daha fazla kazanırken bara giden kadınların kazançlarında buna bağlı bir artış gözlemlenmemiş.

thelira.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İngiltereLady GagaSeksikadınlar
Görüş Bildir