Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'HDP ve PKK Kürt Kökenli Vatandaşlar Üzerinde Oyun Oynayan Bir Maşadır'

 > -

"Hdp Ve PKK Kürt Kökenli Vatandaşlar Üzerinde.."

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural HDP ve PKK'nın Kürt kökenli vatandaşlar üzerinde oyun oynayan bir maşa olduğunu söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'deki MHP Grup salonunda basın toplantısı düzenledi. Uzun zamandır basından uzak kaldığını belirten Vural, eşinin rahatsız olduğunu ve o konu ile ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'nin mezheplere ve etnik kimliklere dönük dış politikasını olduğunu ve hükümetin bu politikasını yeniden değerlendirmesi gerektiğini belirten Vural, ülke güvenliğini ve huzurunu tehdit eden yanlış adımlardan vazgeçilmesi gerektiğini ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bu dış politikadan sorumlu olduğunu söyledi.

Kobani nedeniyle yapılan eylemleri hatırlatan Vural, HDP ve PKK'nın Kürt kökenli vatandaşların üzerinde oyun oynayan bir maşa olduğunu söyledi. Vural, "PKK, Kobani meselesiyle uluslararası bir meşruiyet alanı oluştururken, çözüm sürecinde de içeride bir meşruiyet alanı oluşturmuştur" dedi.

Vural, olaylar sırasında MHP'nin gösterdiği tavrın, MHP'nin Türkiye'nin sigortası olduğunu ortaya koyduğunu belirterek, "MHP'nin sorumlu siyaseti etkili olmuştur. Bu amaca ulaşamamalarını sağlayan güç MHP'nin entegrasyoncu politikaları olmuştur. Hedef alınan devletin varlığıdır. Halka yönelik olarak uygulanan şiddet milleti birbirine vurdurmak amacı taşımıştır" dedi.

Vural, terör örgütünün çözüm sürecinden yüz bulduğunu belirterek, "Yeni Türkiye devlet kurumlarını koruyamamıştır. Hükümet, devletin ve milletin bütünlüğünü hedef alan terör örgütüne prim tanımamalıdır. PKK ve HDP, başta Kürt kökenli vatandaşlarımızın en büyük düşmanıdır. Bu terör örgütünün amacı devleti ve milleti ayrıştırmaktır, bu süreci bunun için kullanmaktadır" diye konuştu.

ANA MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Ana muhalefet partisi CHP'yi de eleştiren Vural, "Ana muhalefet partisinin bu sürece yönelik yaklaşımı AKP'den farklı görünmemektedir. PKK ne zaman sıkışsa CHP'nin yeni yönetimi maalesef onun yanında yer almaktadır. Bizi ne AKP ne de ana muhalefet ilgilendiriyor. Herkes aklını başına almalıdır" dedi.

Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA, (DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAhmet DavutoğluAnkaraBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiHDPHalkların Demokratik PartisiMilliyetçi Hareket PartisiTerörTürkiye Büyük Millet Meclisioyun
Görüş Bildir