Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Fındık' Teyzenin Dokunaklı Ad Hikayesi Okuyanları Hem Duygulandırdı Hem de İsyan Ettirdi

618PAYLAŞIM

Ne acı hikayeler var gerçekten ya insan paramparça oluyor...

Özgür Çakır adlı bir doktor 67 yaşındaki bir teyze ile yaşadığı anıyı paylaştı.

Bugün 67 yaşında Erzincan’lı bir hastam oldu: Fındık teyze. İsmi dikkatimi çekince sordum tabi haliyle. 5. kız olarak doğunca anne babası yaşasın istememişler. Bağda bahçede ağzına bir dut koyup ölüme terk etmişler. Babaannesi isyan edip ben büyütürüm diye sahip çıkmış.

Çok güzel bir bebek olduğu için de fındığım fıstığım diye severmiş. Vakti gelince arkadaşı Dursun okula yazılınca bizimki de tutturmuş. Mecbur kalkmış nüfusa gitmiş kimlik için babaanne. İsmini soran memura da ben Fındığım diye seviyorum deyince adı öyle yazılmış.

Bu anı hepimizi çok duygulandırdı ve isyan ettirdi açıkçası.

“Annem babam ölünce hiç ağlamadım ama babaannemi kaybedince hiç durmadan günlerce ağladım” diye anlattı Fındık teyze. Duta toplaşan karıncalar ağzını yüzünü kapatmışken ve boğulacakken bebek Fındık’ı kurtaran teyze cennetliksin. Bugün seni çok güzel andık ❤️

Bazı kullanıcılar konuyla ilgili isyanlarını ve düşüncelerini dile getirdiler: ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bazıları da benzer hikayelerini anlatarak içimizi dağladılar...

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taylan-albey

bunun eğitimle ,dinle, ırkla , diyanetle alakası yok bunlar tamamen insanın orospu çocugu olmasından kaynaklanmaktadır. cehalet diyerek kimse yumuşatmasın. öz kızına tecavüz edenler, karısınız kızını satanlar öldürenler bunların hepsi aynı güruh. soyunuz kurusun a.koduklarım

marynurse

Eskiler çm bebek çocuk ölumleri çok olduğu için doğanlara pek bağlanmazlar, sevgi göStermezlermiş, nasıl olsa ölür yasarsa da yaşar diye. Yaşlilar cok kıymetliymiş. Simdi tabi tam tersi.

nesibe-tahir

Ben bebek görünce kendimi kaybediyorum. Bunlar canına kıyıyor. Eğitimsizliğin zararları.

oguzzzzzzzzz

Cahiliye devri bunların yanında muhasır medeniyet kalır aq dutla bebek öldürmek ne

miragerr

Sonra diyorlar ki aile(!). Atsan atılmaz satsan satılmaz.

Görüş Bildir