Görüş Bildir
Haberler
Zihin Kontrolü, Çalınan Bebekler, Gizli Dosyalar! Gerçekliği Kanıtlanmış Birbirinden Ürkütücü 10 Komplo Teorisi

Zihin Kontrolü, Çalınan Bebekler, Gizli Dosyalar! Gerçekliği Kanıtlanmış Birbirinden Ürkütücü 10 Komplo Teorisi

Melis
09.01.2019 - 12:05

Uzaylılardı, zihin kontrolüydü derken dünyanın iyice çivisi çıktı. Bu içeriğimizde, bugüne kadar binlercesi ortaya çıkan komplo teorilerinin 10 tanesinden bahsettik. Bunlar hep Amerika'nın oyunu!

Kaynak

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1. Alkol yasağı ve zehirlenen binlerce insan

1. Alkol yasağı ve zehirlenen binlerce insan

ABD'de 1920-1933 yılları arasında konulan alkol yasağı üzerine, insanlar temizlik ürünlerinde bulunan alkolü içilebilir hale getirip, tüketiyorlardı. Bunu fark eden hükümet tarafından temizlik ürünlerinin içine daha çok metil alkol karıştırıldı ve insanların zehirlenerek alkolden uzak durması istendi. Fakat sonuç tahmin edildiği gibi olmadı ve 10 binden fazla insan hayatını kaybetti.

2. Tonkin Körfezi olayı

2. Tonkin Körfezi olayı

1964 Ağustos'u Vietnam Savaşı sıralarında USS Maddox isimli geminin istihbarat operasyonu yaparken saldırıya uğradığı haberi alındı. Söylenene göre; 3 Vietnamlı hücum botu, Maddox'a saldırmış, Maddox karşılık olarak uyarı atışı yapmış. Hücum botları makineli tüfek ve torpidolarla ateş etmeye devam ettiği için de Maddox'tan botlara karşı saldırı yapıldığı fakat geri püskürtülen botların 2 gün sonra tekrar saldırdığı söylenmişti. 2005'te aslı ortaya çıkan bu olayda; aslında botların hiç ateş açmadığı hatta Maddox tarafından fazla yaklaştıkları gerekçesiyle ateş açıldığı belirlendi. 2 gün sonra tekrar geldikleri iddiasının da tamamen yalan olduğu ortaya çıktı. Bunun sebebi iste Vietnam Savaşı sırasında Amerika'ya olan desteğin artması isteğiydi.

3. Alaycı Kuş Operasyonu ve toplu manipülasyon

3. Alaycı Kuş Operasyonu ve toplu manipülasyon

Bu, 50'lerde CIA tarafından yapılan operasyonun ismi. Bu operasyonun amacı halkı, bazı medya ajansları ve gazeteciler tarafından çıkartılan çeşitli yalan haberlerle devlet manipülasyonu altına almaktı. O dönemlerde suçlandıkları zaman insanları paranoyak olmakla itham ettiler. 1976'da Kilise Komitesi tarafından araştırılmaya başlayan bu olayda pek çok gazeteci kendilerine gizli propagandaları yazmaları için şantaj yapıldığını itiraf etti.

4. MK Ultra Projesi ve Zihin Kontrolü

4. MK Ultra Projesi ve Zihin Kontrolü

Komplo teorisi olup olmadığı çok tartışılan bu projenin de gerçek olduğu kanıtlandı. CIA tarafından yürütülen projede, insanlar şüphe bile duymadan onlara halüsinasyon gördüren ilaçlar veriliyordu. Bu sayede onların davranışlarını inceliyorlardı. İnsanlar paranoya olmaya başlayıp çevresine anlattıklarında ise onlara kimse inanmıyordu. Süper asker yaratmak ve zihin kontrolü yapmak isterken birçok insanı beyinleri travma ve hasar almış bir şekilde bıraktılar. CIA, proje hakkındaki belgeleri yakmak üzereyken 200 binden fazla belgeyi 'hatalı dosyalama' yaptıkları için Kilise Komitesi tarafından açığa çıkarıldılar.

5. Günışığı Projesiyle Bebekleri Çaldılar!

5. Günışığı Projesiyle Bebekleri Çaldılar!

Projenin adı kulağa hoş gelse de aslı adeta kan donduran cinsten. ABD ve Birleşik Krallık Nükleer Enerji Komitelerinin işbirliği olan Günışığı Projesi ile Avrupa ve Avustralya'da1500'den fazla ölü bebeği ve çocuğu mezardan ya da annelerinin kucağından çaldılar. 50'lerde yürütülen bu projeyle kendilerini insanlık adına çalıştıklarına inandılar. Çalınan bedenler ile nükleer enerjinin insan vücuduna ne yaptığı öğrenmeye çalıştılar. 1995'de Clinton tarafından ortaya çıkarılar projenin çalışanlarına ise cezai bir işlem uygulanmadı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6. Dalai Lama bir CIA ajanıydı!

6. Dalai Lama bir CIA ajanıydı!

Ruhani bir lider olarak tanımlanan ve kendini Budizme atayan Dalai Lama,1998'de ortaya çıkarılan habere göre 1960-1970 yılları arasında birçok Tibetli lideri ile birlikte ajanlık yapmak için Amerika'dan milyarlarca dolar almış. Bunun sebebi ise Soğuk Savaş sırasında SSCB ve Çin'deki komünist birliklerin gücünü sarsmakmış.

7. Kanada Meyve Makinesi

7. Kanada Meyve Makinesi

1960'lı yıllarda Soğuk Savaş zamanında, hükümet tarafından eşcinsellik üzerine Meyve Makinesi Testleri yapılmaya başlandı. Bu testin amacı eşcinsel bireyleri devletteki pozisyonlarından etmekti. Çünkü o zamanlar 'eşcinselsen komünistsin' düşüncesi mevcuttu. Bu makine ile şüphelendikleri insana hemcinslerinin çıplak fotoğraflarını gösteriyor ve tepkilerini ölçüyorlardı.

8. Ülkeyi gizlice yöneten First Lady

8. Ülkeyi gizlice yöneten First Lady

1919'da Başkan Woodrow Wilson geçirdiği rahatsızlık sebebi ile ülkeyi yönetemeyecek hale geldiği için eşi Edith Wilson bu görevi üstlendi ama bu gizliydi. 1921'de yerini Warren Harding'e devreden First Lady, ABD'nin ilk kadın başkanıydı. Zamanın başkan yardımcısı Thomas Marshall'ın görevi için yetersiz olduğunun düşünülmesi bu olayın gizlenme sebebiydi.

9. Hava durumunu kontrol mü ettiler?

9. Hava durumunu kontrol mü ettiler?

Yüksek Frekanslı Aktif İyonosferik Araştırma Projesi(HAARP), 1993'de yürütülmeye başlandığında herkesten gizlenmişti. Kesin olmamakla birlikte pek çok insan hala tam olarak kanıtlanamayan proje hakkında teoriler yürütüyor. Bir savaş halinde hava durumu kontrol mü edilecekti? Yaptıkları çalışmalar ülkenin yararına mı yoksa zararına mıydı? Bugüne kadar hala geçerli bir bilgi bulunmasa da, ABD Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada hava manipülasyonun ve tadilinin uluslararası bir güvenlik yöntemi olacağını belirtmişti.

10. Snowden Dosyası ve devlet ajanları.

10. Snowden Dosyası ve devlet ajanları.

'İzleniyor muyuz?' sorusu bugüne kadar hepimizin aklından en az bir kere geçmiştir. 2013 yılında istihbaratta bilgisayar uzmanı olan Edward Snowden, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) internet üzerinden nasıl insanları izlediğine dair gizli belgeleri gazetecilere yaymıştı. Hatta izlemekle kalmayıp bazı bilgileri de alıcılara en yüksek fiyattan satıyorlardı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
83
15
7
5
4
3
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Dave Kabze

boyle baslik mi olur aq? gercekligi kanitlanmissa komplo teorisi degildir, komple teorisi ise gercekligi kanitlanmamistir