Görüş Bildir
Haberler
Yeni İddia: Başbakan Aradı, 3 Gazeteci Kovuldu

Yeni İddia: Başbakan Aradı, 3 Gazeteci Kovuldu

yelda kahveci
10.02.2014 - 12:50
İçeriğin Devamı Aşağıda

Yeni İddia: Başbakan Aradı, 3 Gazeteci Kovuldu

Sosyal medyaya yansıyan ve BirGün'de yayımlanan haber özetle şöyle:

Yayınladığı tapelerle AKP hakkındaki yolsuzluk iddialarını gündeme taşıyan Haramzadeler isimli Twitter hesabından bir ses kaydı daha yayınlandı. Daha önce yayımlanan bir başka kayıtta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin açıklamalarının HaberTürk TV'deki altyazıdan kaldırılmasını isteyen Başbakan Erdoğan, yeni kayda göre, gazetede yayımlanan bir sağlık haberi için Saraç'ı arıyor. Çeşitli görüşmelerden sonra Fatih Saraç haberi yapan 3 gazeteciyi işten attırdığını Başbakan'ın Başdanışmanı ve AKP Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'a aktarıyor.

Başbakan'dan yeni talimat

Youtube'de Haramzadeler Collection adlı bir kullanıcı tarafından yayınlanan ses kayıtlarındaki iddiaya göre, Başbakan Erdoğan, Habertürk gazetesinin 24 Ekim 2013 tarihli sayısındaki 24. sayfada yer alan 'Bu mu sağlıkta çağ atladığı iddiasında olan Türkiye' başlıklı sağlık haberi için yayın grubunun Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Saraç'ı arıyor. Habere dair Erdoğan “Bizim sağlıkta yaptıklarımızı görmemezlikten gelmek bizi üzüyor. El insaf edin yani, böyle başlık nasıl atıyorsunuz ya” diyor. Fatih Saraç ise Erdoğan'a karşılık olarak “Kaçak olmuş, Bu bir ayıptır efendim” dedikten sonra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nu birinci sayfadan haber yaptıracağını söylüyor.

Habere karşılık Müezzinoğlu

Saraç, ikinci görüşmede Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'yı arayarak Erdoğan ile konuşmasını aktarıyor. Kayda göre, Altaylı, “Aklıma da gelmedi değil” karşılığını veriyor ve Müezzinoğlu'nu bizzat arayacağını söylüyor.

Haberin İstanbul baskısında girilip, taşra baskısında girilmediğini öğrenen Fatih Saraç, “Namus fukaraları. Benim eşekliğim bu. Allah kahretsin” ifadesini kullanıyor.

Saraç daha sonra da Başbakan’ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ı arayarak editör ve haberi yapan 3 kişinin işten çıkarıldığını haber veriyor. Yalçın Akdoğan, haberin kasıtlı yapılıp yapılmadığını sorunca Saraç “Tabii, gece 2'de girmişler” karşılığını veriyor.

BirGün | T24

Kaynak: http://t24.com.tr/haber/basbakan-tele...

Altaylı: Nankörlüğe hayır

Altaylı: Nankörlüğe hayır

Gazetecilerin işten çıkarılması, yaşandığı tarihte de gazetelere haber olurken, Fatih Altaylı da 25 Eylül 2013 tarihli köşesinde “ Eleştiriye evet, nankörlüğe hayır ” başlıklı yazısıyla ilgili haberleri eleştirmişti. Altaylı'nın o yazısı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın