Görüş Bildir
Haberler
Windows 9 Sonbaharda Geliyor

Windows 9 Sonbaharda Geliyor

Onedio Medya
08.07.2014 - 13:33 Son Güncelleme: 08.07.2014 - 15:38

Windows 9 Sonbaharda Geliyor

Microsoft bir nevi Windows 8 ile birlikte yeni bir arayüze geçmiş, yeni cihazlarla birlikte işletim sistemini de zaman içerisinde olgunlaştırmayı planlıyordu. Fakat kullanıcı geri dönüşleri pek de istedikleri gibi gerçekleşmeyince, Windows 8.1 sürümünü yayınlayan şirket, bu yeni sürümü de arkada bırakarak Windows 9 işletim sistemini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Threshold adıyla sürümüyle gelmesi beklenen Windows 9 işletim sistemi, kullanıcılarına bir takım yenilikler vadediyor. Windows 8’le birlikte özellikle masaüstü kullanıcılardan arayüz ve kullanım konusunda şikayetler alan Microsoft, Windows 9 işletim sistemiyle birlikte kullanıcıların gönlünü almayı amaçlıyor.

Metro arayüzünü tablet ve diğer mobil cihazlarda kullanmaya devam edecek olan şirket, masaüstü kullanımda ise daha bilindik ve klasik haline gelen arayüzüne geri dönecek. Her ne kadar küçük bir hamle gibi görünse de, kemikleşmiş Windows kullanıcıları için büyük bir hamle olduğunu söylemek gerek.

Metro uygulamalarının ise pencerede çalışmasına izin verecek Windows 9 işletim sisteminde, yeni başlat menüsü ise görev çubuğuna sabitlenmeyen uygulamalara ulaşılmasını sağlayacak. Masaüstü bilgisayarını fare ve klavyeyle kullananlar ise Metro ekranını kullanmaya gerek kalmadan işlerini halledebilecekler.

Threshold sürümünün daha başlangıç aşamasında olduğu söylenirken, Microsoft’un kullanıcı geri dönüşlerini dikkate alarak geliştirme yaptığı söyleniyor. Microsoft’un Windows 8.1 kullanıcılarına Windows 9 işletim sistemini ücretsiz olarak vererek, bu kullanıcıların gönlünü almayı planladığı da söylentiler arasında yer alıyor.

Kaynak: http://www.haberartibir.com.tr/teknol...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın