Görüş Bildir
Haberler
Whatsapp Yılın İkinci Yarısında Görüntülü Arama Özelliğini Ekleyecek

Whatsapp Yılın İkinci Yarısında Görüntülü Arama Özelliğini Ekleyecek

Batuhan
24.02.2014 - 15:50

Whatsapp Yılın İkinci Yarısında Görüntülü Arama Özelliğini Ekleyecek

Bugün Mobile World Congress‘te ‘Disrupt in Mobile Technology’ oturumunun konuşmacıların biri de WhatsApp kurucusu ve CEO’su Jan Koum’du. Koum, WhatsApp’in yılın ikinci yarısında görüntülü arama özelliğini ekleyeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta dünyada değilseniz hatırlatalım, Koum, WhatsApp’i 19 milyar dolarlık bir anlaşmayla Facebook’a sattı. WhatsApp’in bu rekor anlaşmadan sonra ne yapacağı merak konusuydu.

The Guardian’ın haberine göre yeni görüntülü konuşma hizmeti bedava olacak, yılın ikinci yarısında iPhone ve Android’de yapılacka geliştirme daha sonra Blackberry ve Windows Phone’a uyarlanacak.

Oturumda, “ geçtiğimiz hafta yeni bir Facebook arkadaşı ekledik ” diyerek söze başlayan Koum, bugün yani 24 Şubat’ın WhatsApp’in doğum günü olduğunu söyledi. 2009 yılında kurulan şirket bugün beşinci yaşını kutluyor. Başından beri insanları birbirine bağlayacak basit ve dolaysız bir yol aradıklarını anlatan Koum, şirketin bu amaca bağlı kalacağını da ekledi.

Görüntülü aramanın pazarda yeni bir uygulama olmadığını biliyoruz ancak Koum’a göre, WhatsApp’in hızlı büyümesini sürdürebilmesi için gerekli bir hamle.

webrazzi

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2014/02/24/wh...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam