WhatsApp 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

 > 
8PAYLAŞIM

WhatsApp 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

WhatsApp 500 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, WhatsApp’in 1 milyar kullanıcıya ulaşacağına inandığını defalarca dile getirmişti. Mobil mesajlaşma servisi yolu yarıladı.

WhatsApp salı günü, kullanıma sunulduktan beş yıl sonra, 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığını açıkladı. WhatsApp şubat ayında, Facebook tarafından toplam 19 milyar dolara satın alınmadan hemen önce 450 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu duyurmuştu.

500 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını duyuran WhatsApp ekibi ayrıca, “Son birkaç ayda, Brezilya, Hindistan, Meksika ve Rusya gibi ülkelerde çok hızlı büyüdük. Kullanıcılarımız her gün 700 milyondan fazla fotoğraf ve 100 milyondan fazla video paylaşıyor” açıklamasında bulundu.

Facebook 500 milyon kullanıcı kilometre taşına temmuz 2010′da ulaşmıştı; yani kurulduktan 6 yıl sonra. Bundan yola çıkarak, WhatsApp’in 1 milyar kullanıcıya Facebook’tan daha hızlı ulaşacağını tahmin ediyoruz.

Facebook’un WhatsApp satın alması bu ayın başında ABD Federal Ticaret Komisyonu tarafından onaylandı ancak, satın almanın tamamlanması için uluslararası onaylar bekleniyor.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir