Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vicdanlar Kararmış: Yavru Kediye Koli Bandı ile Eziyet!

 > 
416PAYLAŞIM

Çanakkale'de yaşadığı söylenen bir kişinin yavru bir kediyi koli bandına sardığı ve sosyal medyada paylaştığı görüntüler 'pes' dedirtti. Kediyi koli bandıyla sararak sanki 'eğlenceli' bir şey yapıyormuş gibi gülen kişinin paylaştığı görüntüler hayvanseverlerin tepkisini çekti. İşkenceci 2 gencin elinden alınarak tedavi edilen kedi, duyarlı bir vatandaş tarafından sahiplenildi. Haklarında yasal işlem başlatılan 2 genç ise ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Instagram'da paylaşılan görüntülerde, Çanakkale'de yaşadığı söylenen U.G.'nin "Bu akşam kargoya vereceğiz, yarın elinize ulaşır. Şöyle yüzünü de göster. Yani canlı, ölü değil. Birazdan bunu da bantlayacağız. Yazık günah lan hayvana. Şuna bak nasıl dönüyor. Beş liradan satıyoruz" dediği duyuluyor.

İmza kampanyası başlatıldı

Change.org üzerinde sorumluların cezalandırılması için "Kediyi bantlayıp eziyet edenler cezasız kalmasın!" başlığıyla imza kampanyası başlatıldı.

Kampanya metninde, "Sosyal medyada karşılaştığımız bir video görüntüsünde, Çanakkale'de yaşadığını söylenen bir kişi bir kediyi bantlayarak işkence yapmaktadır. Olayı gerçekleştiren kişi hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında gerekli işlemlerin yapılmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını sizlerden tüm hayvanseverler adına arz ediyoruz" denildi.

Suç duyurusunda bulunulacak

Doğan Haber Ajansı'nın konuyla ilgili aktardığı habere göre Eceabat Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Necla Varol da yavru kediye işkence yapanlar hakkında Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne dilekçeyle şikayetçi olup, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Çok pişmanmış

Konuyla ilgili Ekşi Sözlük'te açılan başlıkta paylaşılan ve Facebook'ta geçtiği görülen bir ekran görüntüsünde, yavru kediye eziyet eden kişinin arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişi, "Uğur arkadaşımız. Çok pişman olup kendisi ağlayacak derecede üzüldüğünü belirtiyor. Nerede paylaşım yapacağını bana soruyor" diyor.

Bir vatandaş kediyi sahiplendi, işkenceciler hakkında ise yasal işlem başlatıldı

Olayın medyada duyulmasının ardından kedi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerince korumaya alındı ve üzerine yapıştırılan bantlar alınarak tedavi edildi.

Kentte yaşayan ve kediyi sahiplenmek isteyen Aylin Yılmaz isimli bir vatandaş da görevli ekiplere başvurdu.

Eziyet görüntülerini görür görmez kediyi sahiplenmek istediğini belirten Yılmaz, "Şu anda da kediyi sahiplendim. Bakın titriyor. Videoyu izledikten sonra dehşete düştüm. Bence bu tür insanlar tedavi görmeli. Benim de kedi ve köpeğim var. Kedi, iş yeri ya da evi, nereyi kabullenirse orada yaşayacak. Ama ilk önce bu korkaklığını almamız gerekiyor. Önce bize güvenmesi gerekiyor." dedi.

Yasal işlem başlatıldı

Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyelerinin savcılığa suç duyurusunda bulunmasının ardından şüpheliler U.G (22) ve arkadaşı A.E.A sağlık kontrolünden geçirildi, ifadelerinin alınması için emniyete götürüldü.

Birçok kişi tepki gösterdi

'Nasıl yetişiyor insanlar, neden bu hale geliyorlar anlamak güç'

'Yasalar düzelmediği sürece bu tip olaylarla daha sık karşılaşırız'

Bu Haber ile İlgili Linkler

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir