Türkiye'de Yaşayan Bir Kova Burcunun İstese de Burcunun Hiçbir Özelliğini Taşıyamaması

-

Kova burcu olmak tek başına zaten hiç kolay değilken bir de Türkiye'de kova burcu olmak oldukça zordur. Özgürlüğüne düşkünlüğü ve sosyal duyarlılığı ile bilinen zekası ve algısı ile insanları ve içinde bulunduğu çağı oldukça iyi tanımlayan bir kova burcunun Türkiye'de kendisi olamamasını sizler için özetlemeye çalıştık.

1. Sokrat gibi filozofların halka açık ders verdiği okullara gidip felsefe tartışmaları yapmak isterler ama her yer kardeşler kırahathanesidir.

Bu yüzden kahve ya da kafe ortamlarında çaresizce felsefe yapmaya çalışırlar.

2. Ergenliklerinde astronot ya da bilim adamı olmak isterler ama koşullar izin vermediğinden bağımsız ruhlarına uygun kuruyemişçilikte teselliyi bulurlar.

Sonuçta kuruyemişçilik de bir varlığı sorgulama halidir.

3. Özgür ruhlu olduğu için her şeyi bırakıp dünyayı dolaşmak ister ama anası sütünü helal etmeyeceğini söyleyince vazgeçer. En fazla arka mahalleye taşınır.

Anasına dünyayı görmek istediğini söylese de anası bu mahalle dünya değil mi deyip onu vazgeçirtir.

4. Resim, müzik, heykel gibi sanat dallarıyla çok ilgili ve oldukça yeteneklidir ama inşallah KPSS'den sonra.

Bunlarla sosyal hayatında ilgilenebileceği hiçbir sosyal alan yoktur. Üstelik özel olarak ilgilenmeye kalkarsa çok masraf olur. İnşallah Kpss'yi kazanınca olacak o da.

5. İnsanlara yardım etmek kişiliğinin bir parçasıdır fakat arkasından enayi denip durduğunu öğrendikçe bu motivasyonunu kaybeder.

Ek olarak etrafta ona kimseye güvenmemesi gerektiğini söyleyen çok bilmişler varken kim kendini çok uzun süre muhafaza edebilir ki? Kova da olsa insan sonuçta.

6. İnsanların kendisi hakkında ne düşündüğünü pek umursamayan kova burcu 20'lerinin ortasında "elalem ne der" çukuruna düşüverir.

Buna nasıl düştüğünü dahi anlamadan kendini başkalarının ne düşündüğünü umursarken bulan kova burcu, neredeyse burcunun tüm özelliklerini bu yaşlarda kaybetmeye başlar.

7. Dünyadaki diğer insanlar için de bir şeyler yapmak isteyen kova burcumuzu anasıgiller zorla ev kredisine sokar. 30 sene kadar başkaları ile ilgilenemeyecek.

Sosyal sorumluluk tarafı yüksek olan kova burcumuz önce kendini kurtarmanın derdine düşerken burcunun bu özelliğini de bu topraklarda hiç eder. Oysa fırsat verilse dünyadaki bir çok insana faydası olacak şeyler yapabilirdi.

8. Normalde açık fikirli olması gereken kova burcumuz, 30'larından sonra kendisiyle aynı dünya görüşüne sahip değil diye büyük kuzenini Facebook'tan siler.

Başlarda böyle olmayan kova burcumuz adeta radyasyona maruz kalmış gibi zamanla gerçek bir sabit fikirliye dönüşür.

9. Yüksek enerjisi ve heyecanı ile bilinen kova burcumuz hayatta yapamadığı bir çok şey yüzünden ağır depresyona girer ve girdiği her ortamda uzaklara dalıp giden o sessiz insana dönüşür.

"Aaa kova burcu musun? Hiç benzemiyorsun."

10. Sonuç olarak bir zamanlar özgürlüğüne düşkünlüğü, bağımsızlığı, açık fikirliliği ve sonsuz hayal gücüyle birtakım kova burçları yaşardı.

Şu an hepsi burçlarının özelliklerini, nereye gittiğini merak edip yükseleninde çare arayan insanlara dönüştü. İçinde bir yerlerde hala burcunun özelliklerine tutunmuş tüm kovalara sabır, mutluluk ve mücadele azmi diliyoruz. Lütfen burcunuzun özelliklerini çöpe atmayın, çöpçüler çöp sanıp süpürüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
snm-sinem

SÜPER OLMUŞ VALLA AYNI BEN

nesta

kolay vazgeçen biriyseniz bu galeri evet tam size göre!!! bende kova burcuyum ama şu hayatta ne istediysem yaptım. bütün planlarım tıkır tıkır işledi. çevreye,koşullara bu kadar bağlı kalırsanız bi bok olamazsınız. gereksiz galeri.

emre-c.-berkant

senin beklentilerin düşükse biz ne yapalım? biz istedik ki uluslararası ilişkiler okuyup diplomat olup ülkenin uluslararası arenada imajını güçlü kılalım ama dinozor diplomatların koltuk sevdası sağolsun, olmadı. Sonra istedik ki yazılım alanında başarılı olup işletim sistemi yazalım ama yeterli bütçe olmadığı ve papaz eriğini imam eriğini çevirme makinesi kadar yatırım almadığı için olmadı. Ha sen tabi yola "bu sene tamı tamına 3 kilo vereceğim!" deyip çıktıysan bilemem, başarıların devamını dilerim ancak.

nesta

ahhahha cool story!

willywonka

öyle bir kova burcu erkeği düşününki etrafındaki herkes birer at gözlüğü takmış başka başka taraflara bakıyor ve zamanı gelince dönüp birbirlerine kişniyorlar. sizce bu özellikleri muhafaza etmek mümkün mü?

Gizli Kullanıcı

Boga burcu icinde bi galeri yapn laa

beril20

aynen yaa

defne-gursoy

HEPSİ VAR BENDE EN ÇOKTA 9 VAR :( BİDE 6 'I

Görüş Bildir