Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Ishan Goel Açıkladı: Kylie Jenner'i Tahtından İndiren Yumurta Tehlike Yaratıyor Olabilir

31PAYLAŞIM

Hatırlarsanız Instagram'da beğeninin önemini ve rekorları alt üst eden bir yumurtayı anlatmıştık. İyi, hoş, güzel de neden bir yumurta bu kadar beğeni aldı? Sosyal medya uzmanı Ishan Goel bunu açıkladı. 

Koşun merakımızı giderelim.

Malum Instagram'ı kırıp geçen ve Kylie Jenner'ı tahtından eden yumurtamız bu. Tam tamına yaklaşık 50 milyon beğeni aldı. Bu artacağa da benziyor.

Tabii bu durumu da es geçmedik. Hatta size en çok beğenilen fotoğraflar listesi bile sunduk.

Tahtından Bir Yumurtayla İndi: Kylie Jenner'ın Instragram'daki Beğeni Rekorunu Bir 'Yumurta' Kırdı - onedio.com
Tahtından Bir Yumurtayla İndi: Kylie Jenner'ın Instragram'daki Beğeni Rekorunu Bir 'Yumurta' Kırdı - onedio.com

Henüz 19 yaşında olan ve gerçek bir sosyal medya uzmanı olan Ishan Goel, neden bir yumurtanın bu kadar beğenildiğini ve bu durumun ne denli tehlikeli olabileceğini ortaya attı.

13 yaşında sosyal medyada yürütülen viral reklam projelerinde çalışmaya, 14 yaşında da kendi pazarlama şirketini kuran Goel, 15 yaşında milyarder Mark Cuban için çalışmaya başladı.

Onun son patlaması da bu 'yumurta'yla gerçekleşti.

Goel, yumurtanın yaratıcısı değil ancak henüz birkaç gün geçmişken viralite potansiyelini görmüş ve bu konuya dahil olmuş.

Goel'e göre yumurtanın bu denli başarılı olmasının sebebi, yeni bir challenge yani meydan okuma durumunun gerçekleşmesi.

Açıklamada yazan "Kylie Jenner'ın 18 milyonluk beğenisini geçelim" ibaresi de bu durumun başarılı olmasının bir diğer sebebi.

"Neden yumurta?" sorusunun cevabı da onun için çok basit. Yumurta, aptal, cansız ve sevimli bir nesne.

Goel'e göre, meydan okumalar internette hızlı bir şekilde yayılabiliyor ve başarılı olunan meydan okumaları gerçekleştiren kullanıcılar ünlü olduğunda hedefe ulaşma isteği daha da artıyor.

Goel, hala kendilerini açıklamayan anonim yumurta yaratıcılarını bilmesine rağmen açıklamıyor.

Bu yumurtanın yaratıcıları, The Egg Gang adında bir çevrimiçi alışveriş sitesi açtılar ve bu web site üzerinden 20-30 dolar değerinde tişörtler satıyorlar. Böylelikle henüz ergenliklerini bile tamamlamayan yaratıcılar, kullanıcıların %1’inin bile bir tişört aldığında 1.5 milyon dolara yakın bir gelir elde edeceklerini belirtiyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seymaag

Tam tamına yaklaşık 50 milyon mu? Ayrıca orada "hadi kylie'nin 18 milyonunu geçelim" yazmasının etkisi var demiş e herhalde var yoksa niye beğenelim ki

Görüş Bildir