Görüş Bildir

Sosyal Medya Fenomeni CZN Burak Kimdir? CZN Anlamı Nedir?

Anasayfa > Güncel

Sosyal medyada paylaştığı yemek videolarıyla fenomen haline gelen CZN Burak yani Burak Özdemir Twitter hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerinin beğenisini kazandı. Diyarbakır'da bir evi ziyaret eden ve yardım götüren CZN Burak yaşananları sosyal medya hesabından paylaştı. Peki CZN Burak kimdir? CZN anlamı nedir? Detayları haberimizde sizler için derledik...

CZN Burak Kimdir?

CZN Burak Kimdir?

CZN Burak ya da gerçek adıyla Burak Özdemir, 1995 yılında dünyaya geldi. İstanbul'da doğdu. Aslen Hatay Yayladağı Yoncakaya köyündendir.

Hatay Medeniyetler Sofrası adlı lokanta zincirinin sahibidir. Arap ve Anadolu Mutfağına ait yemekleri kameraya karşı gülümseyerek yaptığı yemek şovlarını sosyal medya platformlarında yayımlayarak 'Smiley bae' adıyla tanınmış ve bir internet ünlüsü olmuştur.

Tekstil firması sahibi olan babasının desteğini alarak 2011'de Aksaray'da Hatay Medeniyetler Lokantası adlı bir kebapçı açtı. Birkaç yıl içinde farklı şubeler açarak bir lokanta zinciri kurdular. Burak Özdemir, sosyal medyadan paylaştığı yemek videoları ile ünlendi. Instagram hesabı yüksek takipçi sayılarına ulaştı. Videolarında kameradan gözlerini ayırmadan yemek yapması ile tanınır.

CZN'nin Anlamı Nedir?

CZN'nin Anlamı Nedir?

Burak Özdemir'in dedesi kebapçılık mesleğiyle uğraşmasına rağmen Czn Burak'ın babası tekstil sektöründe faaliyet göstermiştir. Burada bir dönem çalışmaya başlayan Burak Özdemir, tekstil firmasında çalışırken buraya gelen yabancı müşteriler adını telaffuz etmekte zorlanınca o da babasının sahibi olduğu firmasının adı olan Cinzaro'nun kısaltması olan CZN'yi kullanmayı tercih etti.O dönemlerde sosyal medya hesabının başına eklediği bu lakap bugünlerde bir çok insan tarafından Burak Özdemir isminden daha fazla bilinir oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?