Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Savcıların Korumaları da Gitti

Anasayfa > Gündem

Savcıların Korumaları Da Gitti

Adana ve Hatay'da MİT'in kullanımındaki TIR ve otobüslerde arama yaptırmak isteyen savcılarının ardından, onları koruyan 20 polis de görevden alındı.

Adana'da özel yetkileri kaldırılan Cumhuriyet Savcıları ile bu statüdeki savcıların koruma görevini yapan 20 polise de görevden el çektirildi. Bu polislerin yerine Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi'nden yeni atamalar yapıldı. 

TIR ve otobüsleri arama girişimlerinin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Antalya Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne atanmıştı.

Cumhuriyet savcılarından Özcan Şişman Mersin'e atanırken, Başsavcı Vekili Ahmet Karaca, Aziz Takçı ile Mustafa Sırlı'nın da yetkileri alınmıştı.

3 TIR'ın aranmasıyla ilgili olarak Adana İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay da görevinden alındı.

TIR ve otobüsler Suriye’ye silah sevk ettiği ihbarı üzerine durduruldu. Valilik kararıyla aramalara engel olundu. Hükümet, savcıların MİT faaliyetlerini soruşturma kapsamına alamayacağını belirterek tepki gösterdi. Hükümet bu arama girişimlerin arkasında, 'paralel devlet' diye nitelediği Gülen Cemaati'nin bulunduğu görüşünde. 

  • aljazeera
Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/sav...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?