Samsung Akıllı Gözlük İşine Giriyor

 > 
32PAYLAŞIM

Samsung Akıllı Gözlük İşine Giriyor

Samsung Akıllı Gözlük İşine Giriyor

Giyilebilir teknoloji alanında her gün yeni ir adım atılıyor. Google'ın başlattığı akıllı gözlük furyasına Samsung da adım attı.

Güney Kore kaynaklı iddialara göre Samsung, Galaxy Gear 'dan sonra şimdi de akıllı gözlük işine el atmaya hazırlanıyor. The Korean Times gazetesinin iddiası, şirketin Google Glass'a rakip olacak gözlüğünü Eylül ayında Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleşecek IFA 2014'te tanıtacağı yönünde. Gazetenin tek iddiası bu değil. Samsung'un yanı sıra Sony ve Google'ın da kendi giyilebilir cihazlarını bu yıl içinde piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Giyilebilir Teknoloji Pazarı Büyüyecek

Çeşitli sektörlerde akıllı gözlüklerin kullanımı konusunda araştırma yürüten Samsung, cihazın büyük bir pazar potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Şirketin elektronik ve görüntü birimi, akıllı gözlük için yarı saydam ekranlar üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Galaxy Glasses olarak anılan gözlüğün Galaxy Gear gibi akıllı telefon ile bir arada çalışması bekleniyor.

Kore Bilgi Toplumu Geliştirme Enstitüsü'nün verilerine gör, giyilebilir teknoloji pazarı Microsoft ve Google gibi büyük şirketlerin yanı sıra Sony ve Samsung gibi elektronik şirketlerinin de pazara girmesiyle 2016 yılına kadar 6 milyar dolara ulaşacak. Cihazlar ise çok yakında kitleler tarafından erişilebilir durumda olacak.

Net gazete

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir