Görüş Bildir

Rockstar Games'e Açık Mektup: Bir Gün Çıkış Yaparsa GTA 6'da Kesinlikle Görmek İstediğimiz 11 Yenilik

Anasayfa > Iq > Gamer

Rockstar Games GTA: Trilogy- Definitive Edition sonrasında girdiği sancılı süreçten çıkmaya çalışıyor. Geçtiğimiz 8 yılda GTA 6'ya dair neler yaptığını bir türlü anlayamadığımız oyun geliştiricisine açık mektup bırakıyoruz. Olur da bir gün Grand Theft Auto serisinin yeni halkası çıkış yapar ve bünyesinde de bu yenilikleri barındırır.

1. Daha Fazla İç Mekan

1. Daha Fazla İç Mekan

Gördüğümüz her binaya girebilmenin ya da şehrin büyük oranda etkileşime açık olmasının zamanı geldi. Yeni nesil oyun teknolojileri bunu GTA 6'da gayet mümkün kılabilir.

2. Kadın Ana Karakter

2. Kadın Ana Karakter

GTA serisindeki kadın karakterleri saymanızı istesek elimizde oldukça kısa bir liste olurdu. Yeni oyunda iyi yazılmış sağlam bir kadın karaktere ihtiyacımız olduğu kesin.

3. Daha İyi Bir Tırmanma Mekaniği

3. Daha İyi Bir Tırmanma Mekaniği

Her yeni yapımda seviye atlayan fizik motoru GTA 6'da bünyesine bir tırmanma sistemini de kazandırmalı. Rockstar Games'ten bir Assassin's Creed yapmasını istemiyoruz fakat iyi bir tırmanma mekaniğine ihtiyacımız var.

4. Rol Yapma Elementleri

4. Rol Yapma Elementleri

Rockstar oyunlarındaki çizgisel yapıdan şikayetçi değiliz. Ama rol yapma elementlerinin kesinlikle artması gerektiğini düşünüyoruz.

5. Birden Fazla Şehir

5. Birden Fazla Şehir

GTA San Andreas'taki gibi üç ayrı kente yolculuk edebilmek haritanın devasa hissettirmesini sağlamıştı. GTA 6 olur da çıkış yaparsa benzer bir haritayı görmeyi çok isteriz.

6. Farklı Zamanlarda Geçen Bir Hikaye

6. Farklı Zamanlarda Geçen Bir Hikaye

Yeni GTA'nın hangi zamanda geçeceğini bilemiyoruz. Fakat birden fazla zaman diliminde geçse ve böylece aynı mekanları farklı kesitlerde gösterse pek hoş olabilirdi.

7. Silah Ayarlamaları

7. Silah Ayarlamaları

Silahlara basit güncellemeler almak yerine daha detaylı bir düzenleme sistemiyle taktiksellik kazandırabiliriz.

8. Yükleme Sürelerinde Azalma

8. Yükleme Sürelerinde Azalma

GTA 5'in oyunculara yaka silktiren en problemli yönlerinden biri de uzun yükleme süreleriydi. Teknolojinin nimetleri sayesinde umuyoruz ki bu sorun yeni bir Grand Theft Auto oyununda karşımıza çıkmayacak.

9. Baş Ağrıtmayan Radyo Programları

9. Baş Ağrıtmayan Radyo Programları

GTA San Andreas'ın radyo programlarını dinlemek ne kadar keyifliyse GTA 5'te de o kadar rahatsız ediciydi. Tipik Los Angeles insanıyla dalga geçmekten başka hiçbir işe yaramayan bu programların yerine daha gerçekçi radyo sohbetleri istiyoruz.

10. Unutulmaz Müzikler

10. Unutulmaz Müzikler

GTA Vice City ve GTA San Andreas'ın ikonik müzikleri aklımızda yer etmiştir. Oynanışa harika bir şekilde eşlik eden bu şarkılar GTA 6'da da kesinlikle kulaklarımızın pasını silmeli.

11. Tek Oyunculu Modun Odağa Alınması

11. Tek Oyunculu Modun Odağa Alınması

Rockstar Games GTA Online'dan para kazanmak için elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor. Oyunun çok oyunculu modu sayesinde akıl almaz miktarda gelir elde eden şirketin en azından yeni oyunda aynısını yapmamasını diliyoruz.

İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
89
21
11
8
8
8
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
comolokkopapichulo

ayrintili hot coffe modu gelsin

artuditu

Gta : rpg yapsın istiyorsunuz sanırım. Bu arada gta 6 gelmez.. Gelse de eskisi gibi etkili olacağını sanmıyorum.. Müthiş kel firmadan ayrıldı ve onun ayrı... Devamını Gör

Bilmiremm

İstemek kolay ama yapmak zor işte bunun ekibi motoru parası baya maliyetli herkes böyle şeyler yapmak ister ama malesef bu okadar mümkün olmuyor en azından b... Devamını Gör

Minister of Magic

Paradan bol ne var bunlarda daha yeni trilogy çıkardılar zaten parayı kırdılar.