Radikal Balık Timi Kuruldu

-

Radikal Balık Timi Kuruldu

Radikal Balık Timi Kuruldu

Balık stoklarımız hızla tükeniyor. Yasak balık avcılığının önüne geçilmeye çalışılsa da, yavru balıklar her gün restoranlarda ya da balıkçı tezgahlarında satılmaya devam ediyor. Yavru lüfer satışınının önüne geçilemiyor. Buna engel olmak için Radikal Balık Timi yola çıkıyor

Bir zamanlar kılıçların atladığı, orkinosların oynadığı boğazda bir kaç balık türü kaldı. Gelecekte ithal ve çiftlik balıklarına mahkum olmamak için balıklarımızı korumamız gerekiyor. Bunun için Radikal de konuya müdahil oluyor. RADİKAL BALIK TİMİ’ni (RBT) kuruyoruz. Sizler de bu timin birer üyesi olabilirsiniz.

Çevrenizde yasal avlanma boyutunun altında balık satan işyeri, lokanta, market, bilumum esnaf görürseniz, fotoğraflayıp, nerede gördüğünüzü, adını, mümkünse telefonunu alıp baliktimi@radikal.com.tr adresine email gönderin. Ya da #radikalbaliktimi hastag'ini kullanarak bir tweet atın. Haberini yapalım.

Balıkların olması gereekn yasal boyutları şöyle:

LÜFER: Çinekop ve sarıkanat diye satılan balıklar aslında birer yavru lüfer. Lüferin yasal boyu da 20 santim.

DİL BALIĞI: Dil balığını şu tarihlerde hiçbir yerde göremiyor ve yiyemiyor olmanız gerekli. Zira avlanması 15 Şubat - 15 Mart tarihleri arası yasak.

KALKAN: Kalkan balığının da yasal boyu 40 santim. Avuç için kadar kalkan gördüğünüzde bilin ki o kalkan henüz yavru.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir