Microsoft, Android ve İOS ile Uyumlu Akıllı Saat Üretiyor

 > 
2PAYLAŞIM

Microsoft, Android ve İOS ile Uyumlu Akıllı Saat Üretiyor

Microsoft, Android ve İOS ile Uyumlu Akıllı Saat Üretiyor

Samsung’un erken girişi, Google’ın tasarımı ve Apple’ın henüz olmayan akıllı saatiyle domine ettiği akıllı saatler pazarı yeni bir oyuncuya hazırlanıyor. Forbes’un özel haberine göre Microsoft, giyilebilir teknolojiler pazarına giriyor.

Habere göre Microsoft’un akıllı saati, kalp ritmini ölçebiliyor ve hem iPhone hem de Android telefonlarla senkronize olabiliyor. Cihaz, Microsoft’un Xbox Kinect’inin gece gündüz kalp ritmi ölçebilen optik mühendisliğinden yola çıkarak hazıralnıyor. Saatin pil ömrünün iki gün olması bekleniyor.

Farklı platformlar arasında çalışabilecek ürünler sunmak Microsoft’un Satya Nadella’yla birlikte hayata geçirmeye çalıştığı yeni hedeflerinden biri. Microsoft yakın zamanda Office örneğiyle başardığını akıllı saatleri için de yapacak gibi görünüyor.

Microsoft’un bu ayın başında akıllı saat için patent başvurusunda bulunması da bu olasılığı güçlendiriyor. Patent başvurusundan şirketin, bir fitnes bandı gibi çalışan aynı zamanda müzik çalan, telefon işlevi gören ve mesaj gönderebilen bir kol saati üzerinde çalıştığı anlaşılıyor.

Microsoft’un saati ne zaman piyasaya süreceği henüz net değil ancak şirketin lansman için bu yazı hedeflediği belirtiliyor. Benzer bir duyumun geçtiğimiz yıl Nisan ayında yine gündeme geldiğini de hatırlatalım.

Beklentiler 2 Haziran’da WWDC konferansını düzenleyecek olan Apple’ın da akıllı saatini duyuracağı yönünde. Kesin olan şu, an oyuncuların beklendiği gibi pazara giriş yapmasıyla, kol saatlerinde yeni bir dönem başlayacak.

webrazzi

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir