Mansur Yavaş Sözünü Tuttu: Öğrencilere Su Tariflerinde Yüzde 50 İndirim Uygulanacak!

6.6bPAYLAŞIM

Mansur Yavaş seçim sürecinde verdiği sözleri tutmaya ve icraatlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Beypazarı'nı bir cazibe merkezine dönüştürdükten sonra Ankara'da büyük işlere imza atacağının sinyallerini veren Mansur Yavaş mazbatasını aldıktan sonra Ankara için çalışmaya başladı.

Şeffaf belediyecilik anlayışıyla hareket eden ve belediye meclisi toplantılarını canlı yayınlayarak sık sık gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş seçim sürecinde verdiği sözleri tutmaya devam ediyor.

İlk icraatlarını sizler için burada derlemiştik: 👇

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Şeffaf Belediyecilik Anlayışıyla Gerçekleştirdiği İlk İcraatları - onedio.com
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Şeffaf Belediyecilik Anlayışıyla Gerçekleştirdiği İlk İcraatları - onedio.com

Mansur Yavaş, öğrencilere verdiği su tarifelerindeki indirim sözünü tutmak üzere harekete geçti.

“ASKİ Genel Müdürlüğünce ‘öğrenci evleri' abone tipinin su ve atık su tarife bedelinin konutlara uygulanan bedelin yüzde 50 oranında indirimli olarak uygulanmasına” ilişkin Başkanlık yazısını Büyükşehir Belediye Meclis gündemine taşıdı.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kabul edilen karar ile birlikte su faturaları yarı yarıya düşecek olan öğrenciler, belirli şartlar kapsamında bu indirimden yararlanacak.

Başkentte okuyan öğrencilere ekonomik destek olmak amacıyla bu kararı aldıklarını ifade eden Mansur Yavaş, yerine getirilmesi gereken şartları da açıkladı.

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde gelir getirici bir işte çalışmayan, ailesiyle birlikte yaşamayan ve her yıl öğrenci belgesini ASKİ'ye ibraz eden her öğrenci mezun olması veya başka bir sebeple okulu bırakması durumunda aboneliğini kapatması şartıyla yüzde 50 indirimden faydalanacak.

Sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi elbette...

"Öğrenci dostu bir şehir herkesin hayali..."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gunesliler

Su belediyede olduğundan indirimi aldınız. Eğer zamanında ELektrik ve Doğalgazın özelleştirilmesine izin vermeseydiniz, onlarda da indirim imkanınız olabilirdi.

magatron

bu şu an mevcut güruhun aksine bu ülke için yapacağınız her şey sizin için ve geleceğimiz için çok önemli..çalışın ve ülkemizi hakettiği aydınlığa hep beraber çıkaralım..bu karanlık ''HURAFE DEVRİ'ni öyle bir yıkalım ki tarih kitaplarına bir kurtuluş mücadeleside biz ekleyelim..

piksel-piksel-anadolu

10 gün önce sövüyorlardı hiçbir sözünü yerine getirmedi diye. O arkadaşları arıyorum hiçbir sosyal mecrada bulamadım niyeyse. :D

diantus

İstanbullular istemiyo musunuz bundan?

erol-oner

Tebrikler BAŞKAN IM ....Darısı Biz İstanbulluların başına. HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Görüş Bildir