Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İthal Suçlular Aranıyor

-

Türkiye’de kaçakçılık, hırsızlık ve yaralama gibi suçlardan ceza alan ancak adresleri belli olmadığı için kendilerine ulaşılamayan bu yüzden de T.C. Resmi Gazete’de ilan edilen 900’e yakın Suriyeli olduğu ortaya çıktı. Nerede oldukları bilinmediği için haklarında herhangi bir işlem de yapılamayan bu ithal suçlular aramızda dolaşmaya devam ediyor. Savaş ve yıkımdan kaçıp gelen mağdur Suriyelilerin arasına sızmış suçlular ve bu suçluların karın tokluğuna çalıştırdığı mülteciler, Türkiye’de hızla büyüyen bir suç şebekesini ortaya çıkartmaktadır. Yasal boşluklar yüzünden yargı karşısına çıkmaları güç olan bu suç şebekesi, çığ gibi büyürken Hükümet hala bu konudaki duyarsızlığını devam ettiriyor. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal’da ileride çok daha büyük sosyolojik problemlere sebebiyet verebilecek bu olaylara ilişkin acil önlemler alınmasının gereğinin altını çizerek, konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya verdiği soru önergesi ile şu soruları yöneltti;

1-   Türkiye’de kaçakçılık, hırsızlık ve yaralama gibi suçlardan ceza alan ancak kendilerine ulaşılamadığı içim Resmi Gazete’de adları yayınlanan kaç adet Suriyeli bulunmaktadır?

2-   Aranan bu suçlular hangi suçlardan dolayı aramaktadır?

3-   Kendilerine ulaşılamayan Suriyeli suçlular hakkında herhangi işlem yapılmakta mıdır?

4-   Kaç Suriyeli hakkında Türkiye’de işlediği suçlar sebebi ile işlem yapılabilmiştir?

5-   Bu işlemler nelerdir?

6-   Türkiye’de suç işlediği halde yakalanamayan Suriyelilerin Türkiye’ye girişlerinin artması konusunda herhangi bir önlem alınmaması sonucunda doğabilecek karmaşayı önlemek konusunda Bakanlığınız nasıl bir önlem almayı planlamaktadır?

7-   Suriyeli suçlular Türkiye’de suç çeteleri oluşturmakta mıdır?

8-   Yakalanan suçluların üzerlerinde bulunan silahlar hangi ülkede üretilmiştir? Türkiye’ye hangi yollarla sokulmaktadır?

 

 

 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiİstanbulSavaş
Görüş Bildir