Görüş Bildir
Haberler
IŞİD'in Elinden Kaçıp Türkiye'ye Ulaştı

IŞİD'in Elinden Kaçıp Türkiye'ye Ulaştı

Fatih UZUN
14.06.2014 - 17:49

Irak’ın Musul kentinde tutuklanan kamyon şoförü İbrahim Kaynak, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının elinden kaçarak memleketi Şanlıurfa’nın Akçakale İlçesi’ne geldi. Kaynak, 'Allah kimseyi bu zalimlerin eline düşürmesin' dedi.

DHA

Kamyon şoförü İbrahim Kaynak, geçen çarşamba günü, Irak’ın Erbil kentinde yükünü boşaltıktan sonra kamyonuyla Musul’a geçtiği sırada IŞİD militanları tarafından durduruldu. Kaynak, gözaltına alınırken aralarında Türkler’in de bulunduğu rehin alınan diğer şoförlerinin bulunduğu depoya götürüldü.

ÖNCE PEŞMERGE BÖLGESİNE GEÇTİ

Bu sırada iddiaya göre; Musul kent merkezinde büşük bir patlama meydana gelince IŞİD militanları bu bölgeye sevk edildi. İbrahim Kaynak da, IŞİD militanlarının ayrılmasını fırsat bilerek, depodan kaçarak, başka bir Türk şoförün yardımıyla kamyonuyla peşmerge bölgesine geçti. Kaynak, habur Sınır Kapısı’ndan geçerek, dün gece saatlerinde memleketi Akçakale’ye ulaştı.

'SANA CEZA KESECEĞİZ' DEDİLER

İbrahim Kaynak, götürüldüğü depoda bulunan şoförlerin çoğunun halsiz ve açlık çektiğini söyledi. 'Allah kimseyi bu zalimlerin eline düşürmesin' diyen Kaynak, şunları anlattı: 'Türkiye’den Zaho’ya yükümü boşaltmak için gittiğimde, bana ’Bu yükü Erbil’e boşaltmak zorundasın’ dediler. Ben de Erbil’e hareket ettim. Yükümü boşalttıktan sonra Musul’dan geçmek zorunda kaldım. Musul’da kamyonetler içinde bulunan IŞİD militanları beni durdurup nereden geldiğimi sordular. Türkiye’den geldiğimi söyledim. Onlarda bana ’Sana ceza keseceğiz’ dedi. ’Bana nasıl ceza kesersiniz?’ diye sorunca, ’Şimdi sana nasıl ceza kestiğimizi göstereceğiz’ diyerek beni boş bir yere götürdü.

  • milliyet.com.tr
Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/isid-in-el...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın