İlker Başbuğ'un İlk İşi: 'Sessiz Çığlık'

 > 
119PAYLAŞIM

İlker Başbuğ Sessiz Çığlık Eyleminde

İlker Başbuğ Sessiz Çığlık Eyleminde

BALYOZ ve Ergenekon Davası tutuklularının yakınları tarafından her hafta düzenlenen Sessiz Çığlık 76'ıncı buluşmasına, Anayasa Mahmesi'nin kararının ardından dün tahliye edilen eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da katıldı. Sessiz Çığlık eylemine İlker Başbuğ'un yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve gazeteci Ayşenur Arslan'da katıldı.

İlker Başbuğ Sessiz Çığlık eyleminde önemli açıklamalarda bulundu. İlker Başbuğ konuşmasına Vardiya Bizde Platformu'nun kadınlarını kutlayarak başlarken, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim dün esaret dönemimden kurtulmam bir başlangıçtı. Bunun devamı mutlaka gelecek bundan emin olun. TSK’ya en büüyk darbe Balyoz Davası vasıtasıyla vuruldu. 323 silah arkadaşım bu dava kapsamında ceza aldı. Ama ümit ediyorum ki onların da özgürlüğü de yakındır.

ENGİN ALAN’IN ARAMIZDA OLMAMASI TBMM’NİN AYIBI

Bu arada özellikle bütün tutuklu milletvekilleri serbest bırakıldı, ancak bugün cezaevlerinde bir vekil kaldı. O da Engin Alan… Onun bugün aramızda olmaması her şeyden evvel bana göre TBMM’nin ayıbıdır. Engin Alan ben Kuleli Askeri Lisesi’nde 15 yaşındayken ortaokuldaydı, 13 yaşındaydı. B eraber çok yerde görev yaptık. Bugün tek vekilin Balyoz kapsamında cezaevinde olması hepimizin ayıbıdır. Hepimizden evvel de TBMM’nin ayıbıdır.

BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜ YAKIN

Bugün bu yağmur altında buraya gelip destek veren herkese candan teşekkür ediyorum. Balyoz Davası’ndaki arkadaşlarımız bütün arkadaşlarımızın özgürlüğü yakındır. Burada hep beraber onları kucaklayacağız."

Odatv.com

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir