'TIR'da Türkmenlere Götürülen Yardımlar Var'

 > 
168PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı'ndan TIR açıklaması

Kabine revizyonunda, Meclis dışından İçişleri Bakanlığı'na atanan Efkan Ala, bugün Meclis'te yemin etti. Öte yandan İçişleri Bakanı Efkan Ala, dün Hatay'da içinde silah olduğu iddia edilen TIR ile ilgili açıklama yaptı.

TBMM Genel Kurulu Salonuna girişinde ilk olarak AK Partili milletvekillerinin tebrik ettiği İçişleri Bakanı Efkan Ala Genel Kurul'da yemin etti. 

Yemin törenini Efkan Ala'nın eşi Gülseren Ala ile Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler'in yanı sıra çok sayıda Erzurumlu izledi. Efkan Ala'nın yemin etmesinden sonra AK Partili milletvekilleri yeniden Ala'yı tebrik etti. Özellikle CHP'li milletvekilleri, AK Partili milletvekillerinin yeni Bakanları tebrik etmelerine tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Emrullah İşler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Genel Kurul'da hazır bulundu. Genel Kurul'a Bakan olarak ilk defa gelen Çağatay Kılıç, Fikri Işık, Ayşenur İslam, İdris Güllüce ve Emrullah İşler de partili milletvekillerinin tebriklerini kabul etti.

Âlâ'dan TIR için ilk açıklama

İçişleri Bakanı Efkan Ala, dün Hatay'da içinde silah olduğu iddia edilen TIR'ın Türkmenlere yardım götürdüğünü söyledi.

TIR'ın Türkmenlere yardım götürdüğünü ifade eden Ala, "Orada Türkmenler var. Onlara götürülen yardım. Herkes işini bilecek" dedi.

Time Türk

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir